Zamknij
REKLAMA

Władze miasta przystępują do modernizacji stadionu miejskiego

10:58, 13.11.2017 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Na razie tylko na papierze. Władze czekają na dofinansowanie w ramach drugiego etapu. Chodzi o boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Miasto otrzymało dofinansowanie na modernizację płyty głównej oraz  części lekkoatletycznej stadionu. W ramach zadania będzie budowana między innymi nowa skocznia wzwyż, skocznia w dal, stanowisko do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem oraz czterotorowa bieżnia (na 100 m, na 110 m, na 400 m).

Radni podjęli już uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na przystąpienie miasta Kolno do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa istniejącego stadionu miejskiego piłkarsko-lekkoatletycznego w Kolnie przy ul. Wojska Polskiego 40 – Etap I”.

Kolno aplikowało o środki na modernizację miejskiego stadionu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

– Myślę, że jeszcze w tym roku dowiemy się, czy jesteśmy ujęci w programie pilotażowym i czy otrzymamy pieniądze na II etap modernizacji – budowę boiska ze sztucznej trawy – tłumaczy burmistrz Kolna. – Chcielibyśmy rozpocząć prace od drugiego etapu, w przeciwnym razie Orzeł zmuszony byłby wynajmować boisko zewnętrzne.

Szacunkowa wartość wkładu własnego na przeprowadzenie zadania wyniesie ponad 1,4 mln, tj. 50,2 % całkowitego kosztu realizacji projektu. W przypadku otrzymania dofinansowania, pozostałe koszty pochodzić będą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (ponad 1,4 mln).

(R.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

zainteresowanyzainteresowany

9 2

Z tego co się orientuję to "krajówkę" będzie przebudowywała GDDKiA a nie miasto, o jakim więc wkładzie finansowym mówi burmistrz? Mówi też o wymianie oświetlenia z sodowego na LEDowe. Czy chodzi o oświetlenie "krajówki", czy wszystkich ulic w mieście? A jeśli "krajówki" to czy to właśnie jest ten koszt?
Strasznie chaotyczna ta wypowiedź. 20:40, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wróbel Wróbel

0 0

Czarna rozpacz z wami 08:17, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018