Zamknij
REKLAMA

Zagraniczne interesy - jak szybko, tanio i bezpiecznie wykonywać firmowe transfery pieniężne?

16:19, 28.08.2017 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Jeżeli prowadzisz firmę za granicą, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że koszt międzynarodowych przekazów pieniężnych ma ogromny wpływ na Twój budżet. Większość przedsiębiorców dokonuje transferu środków korzystając z usług tradycyjnych banków. Jednak przelewy SWIFT są drogie i stanowią dość istotne obciążenie dla firmowego konta. Tańszą alternatywą mogą być oferty pozabankowych operatorów płatniczych. Proces wymiany waluty odbywa się online, a sam transfer okazuje się niezwykle szybki i bezpieczny.

Jak to działa?

Aby przelać pieniądze przez Internet, należy zarejestrować się w serwisie wybranego operatora jako użytkownik. Trzeba podać podstawowe dane firmy i wprowadzić konkretną kwotę do kalkulatora walutowego. Po chwili otrzyma się ofertę w złotówkach naliczoną według aktualnego kursu, z uwzględnieniem opłaty za dokonanie transferu. Jeżeli zatwierdzimy transakcję, operator pobierze nasze dane do przelewu oraz kwotę w złotówkach. Wówczas rozpocznie się proces przekazywania środków na konto kontrahenta. Warto wspomnieć, że klient ma wgląd w to, na jakim etapie znajduje się w danym momencie trwająca operacja. Cały proces trwa 1-3 dni robocze.

Niższy koszt przekazu

Kursy walut oferowane przez operatorów są znacznie korzystniejsze, niż te proponowane przez banki. Często na użytkowników transferów pieniężnych online czekają atrakcyjne promocje, takie jak pierwszy zupełnie darmowy przelew. Mechanizm funkcjonowania internetowych usług walutowych wyklucza typowe opłaty bankowe, jakimi obciąża się tradycyjne przekazy. Właśnie dlatego transfery dokonane za pośrednictwem pozabankowych operatorów kosztują od 75 do 90 % mniej niż przelewy w banku. Instytucje finansowe pobierają wyższe opłaty z powodu większej złożoności procesu, a także ze względu na potrzebę obsługi bardziej skomplikowanej operacji. Dla firm, często i regularnie dokonujących transakcji międzynarodowych w popularnych walutach korzystanie z nowoczesnych, internetowych rozwiązań staje się sposobem na zgromadzenie pokaźnych oszczędności.

Szybkość i wygoda

Klienci mogą zlecić wykonanie przelewu z dowolnego miejsca na świecie. Zrobią to przez stronę internetową, e-mail lub telefonicznie. Samo zlecenie transferu trwa kilka minut. Pieniądze trafiają do odbiorcy tego samego dnia. Najdłuższy czas trwania operacji wynosi 3 dni.

Bezpieczeństwo

Operatorzy gwarantują bezpieczeństwo transakcji poprzez zastosowanie szeregu rozwiązań technologicznych chroniących pieniądze klientów. Ich strony internetowe korzystają z najnowocześniejszych protokołów, dbają o poufność danych i wymagają weryfikacji zmian wprowadzonych w zapisie informacji potrzebnych do wykonania przelewu. Firmy przedstawiają też liczne certyfikaty, licencje i zaświadczenia o przestrzeganiu regulacji prawnych. Nowe podmioty dostarczające usługi finansowe online podlegają regulacjom i ograniczeniom podobnie jak tradycyjne banki.

Jak wybrać operatora?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić wolumen transakcji wykonywanych przez operatora. Im większy wolumen, tym większa płynność. Weryfikacji można dokonać poprzez zbadanie ilości dostępnych walut oraz czasu przeprowadzania operacji finansowych. Następnie trzeba porównać opłaty za transakcję, kursy walut, używając do tego kalkulatorów na stronach poszczególnych operatorów. Koniecznie musimy upewnić się, że dana firma posiada wystarczające uprawnienia i podlega regulacjom chroniących konsumenta.

Sprawdź międzynarodowe przelewy dla firm w easysend.pl

Jeżeli zależy Ci na obniżeniu kosztów zagranicznych transferów pieniężnych, cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo, skorzystaj z usług pozabankowych operatorów płatniczych. Dzięki nim szybko i łatwo zlecisz przelew, w dodatku sporo zaoszczędzisz.

(R.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018