Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie z aneksem kuchennym – jak je urządzić?

10:25, 09.10.2017 |
REKLAMA
Skomentuj

Zarówno kawalerki, jak i większe mieszkania – aneksy kuchenne są obecnie najczęściej spotykane. Mają swoje zalety, mają też i wady. Gdy chcemy zakupić nowe mieszkanie, najczęściej znajdziemy je właśnie z aneksami. Jak je urządzić, aby mieszkać w nich komfortowo?

Aneks kuchenny dla wielu jest tym najgorszym, co możemy znaleźć w mieszkaniu. Dla innych to wygodne rozwiązanie, ponieważ kuchnia połączona z salonem powiększa całą przestrzeń i nie oddziela nas od reszty członków rodziny, gdy coś gotujemy lub sprzątamy.

Dzisiaj aneksy kuchenne realizowane są zarówno w małych mieszkaniach, gdzie wydzielenie oddzielnej kuchni nie byłoby możliwe, jak również w tych dużych, gdzie takie pomieszczenie bez problemu zmieściłoby się w planach. Aneks kuchenny zwykle oddziela salon od kuchni blatem, przy którym można umieścić wysokie stołki – hokery. Wtedy ta przestrzeń może stanowić jadalnię. Także istnieje możliwość ustawienia na tym pograniczu zwykłego stołu z krzesłami.

Warto zadbać o to, aby meble kuchenne w aneksie wyglądały atrakcyjnie – w końcu będą przez cały czas na widoku. Właśnie dlatego większość osób decyduje się na wykonanie mebli na zamówienie, ponieważ można wtedy idealnie wpasować je w przestrzeń. Razem z meblami na wymiar możemy też zdecydować się na AGD pod zabudowę, czyli lodówka, zmywarka nie będą widoczne, a kuchenka i piekarnik mogą być ładnie wkomponowane w meble.

Nie zapominajmy też o tym, jak duże znaczenie ma właściwe oświetlenie. Najlepiej postawić na zróżnicowane źródła światła, na przykład na oczka świetlne zabudowane w suficie oraz na lampy wiszące, które najczęściej umieszczane są nad blatem lub stołem jadalnianym.

Gdy nie wiemy, w jaki sposób urządzić mieszkanie, sprawdźmy, czy deweloper nie oferuje nam usług projektowych. Są one często oferowane, gdy chodzi o mieszkania deweloperskie Poznań oraz w innych miastach. Możemy też zdecydować się na usługę wykończenia mieszkania „pod klucz”. Wtedy wielu deweloperów daje też możliwość zamówienia mebli kuchennych na wymiar. Możemy wtedy wprowadzić się do prawie w pełni urządzonego lokum.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018