REKLAMA

Czy oferty kredytów w internecie są lepsze od tych „realnych”?

09:40, 15.12.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu mogą wnioskować o jego przyznanie na kilka sposobów: przez internet, telefoniczne i w placówce banku. Czy złożenie wniosku online jest najkorzystniejsze? Czy kredyt internetowy jest tańszy niż standardowego, czyli dostępnego w placówce banku?

Promocje? Szukaj ich w internecie

Każdy bank działający na polskim rynku posiada stronę internetową, na której zamieszcza informacje o oferowanych kredytach i pożyczkach. Ale osoby zainteresowane uzyskaniem pieniędzy na korzystnych warunkach, powinny zajrzeć też do rankingu kredytu gotówkowych na finanse.rankomat.pl.

Dlaczego warto zaglądać na strony banków lub do zestawień kredytów gotówkowych przygotowanych przez zewnętrzne serwisy? Gdyż tam znajdują się informacje o aktualnych promocjach. Niektóre z nich są dostępne wyłącznie dla klientów, którzy o pieniądze zawnioskują przez internet. W ten sposób banki zachęcają klientów do korzystania z bankowości mobilnej.

Zdarza się, że kredyt zaciągany online może być tańszy, o ile klient skorzysta z dodatkowych produktów. Poza np. założeniem konta, mowa również o np. zakupie ubezpieczenia. Przykładowo Getin Bank proponuje potencjalnym klientom, że kredyt z ubezpieczeniem będzie udzielony na korzystniejszych warunkach finansowych – oprocentowanie zostanie obniżone o 3%.

Czy w placówce musi być drożej?

Pracownik banku może przedstawić klientowi jeden lub dwa produkty, ale niekonieczne muszą być to najlepsze dostępne w aktualnej ofercie. Czasem promocja jest bardzo krótka – mowa choćby o produktach, które są opracowywane z myślą o okresie przedświątecznym. Przykładowo bank Pekao proponuje aktualnie Pożyczkę Ekspresową. W dniach od 11 do 26 grudnia jej oprocentowanie wynosi 7,79%. O produkt można zawnioskować zarówno online, jak i w placówkach banku.

Choć w placówce banku nie musi być drożej, to potencjalnemu klientowi trudniej zebrać informacje o wszystkich dostępnych produktach i je samodzielnie porównać. Znacznie łatwiej jest zajrzeć na stronę serwisu specjalizującego się w prezentowaniu aktualnych ofert banków, np. finanse.rankomat.pl.

O czym pamiętać, zaciągając kredyt?

Nie ma znaczenia, czy o kredyt będziesz wnioskował online, czy też w placówce banku – pamiętaj, aby dokładnie porównać koszty. Poza oprocentowaniem, liczą się np. ubezpieczenie czy prowizja. Jeżeli jesteś nowym klientem banku, dowiedz się, czy bank będzie skłonny obniżyć wysokość oprocentowania, jeżeli wraz z wnioskiem o kredyt, złożysz wniosek o otwarcie rachunku bankowego.  

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018