REKLAMA

Gmina Kolno otrzymała dofinansowanie na rozbudowę wodociągu i przydomowe oczyszczalnie ścieków. To prawie dwa miliony złotych

14:03, 11.07.2017 |
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum gminy Kolno

Umowę o przyznaniu gminie Kolno 1 968 558 zł na realizację operacji pt. „Poprawa gospodarki wodno - ściekowej w Gminie Kolno” podpisali w poniedziałek wójt Józef Bogdan Wiśniewski i skarbnik Halina Boryszewska z marszałkiem województwa Jerzym Leszczyńskim oraz członkiem zarządu Stefanem Krajewskim.

Wniosek złożony przez gminę Kolno był najwyżej oceniony i znalazł się na pierwszym miejscu listy podmiotów ubiegających się o wsparcie.

– Dzięki temu dofinansowaniu w naszej gminie powstanie ponad 80 przydomowych oczyszczalni ścieków i ponad 10 kilometrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Rozbudujemy też Stację Uzdatniania Wody w Kumelsku.

 Zdobycie wsparcia na realizację tej inwestycji to duży sukces, bo na konkurs wpłynęło 88 wniosków, a umów 10 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku podpisano tylko 33.

Celem operacji pt. „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej w Gminie Kolno” jest poprawa infrastruktury technicznej związanej z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzeniem ścieków.

Wodociąg rozbudowany zostanie w miejscowościach Czerwone, Niksowizna, Waszki, Zabiele, Zaskrodzie, Bialiki, Rupin, Stary Gromadzyn. W ramach projektu zbudowany zostanie też zbiornik retencyjny przy Stacji Uzdatniania Wody w Kumelsku oraz ponad 80 przydomowych oczyszczalni ścieków. Projekt realizowany będzie w dwóch etapach, a zakończenie wszystkich robót budowlanych planowane jest do końca 2018 r. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł.

Dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 mln otrzymała również gmina Grabowo. Samorząd chce zbudować sieć wodociągową i kanalizacyjną w Grabowie, ujęcie wody przy hydroforni w Gnatowie oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków dla mieszkańców  gminy 

Źródło: gmina Kolno

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018