REKLAMA

Dyrektor Józef Sulima deklaruje słabość do powiatu kolneńskiego. Ma się to przełożyć na inwestycje

10:41, 03.07.2017 | R.W
REKLAMA
Skomentuj
Działka znajduje się w samym rogu (z prawej strony patrząc od ulicy Wojska Polskiego) posesji Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie. Obejmuje część budynku stojącego równolegle do ulicy oraz mały budynek wolnostojący. Ten zostanie prawdopodobnie rozebrany

Władze powiatu kolneńskiego przekazały część działki Powiatowego Zarządu Dróg w formie darowizny Podlaskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Nieruchomość ma około 7 arów.

Darowizna obejmuje również część stojącego tam budynku. PZDW ma we własnym zakresie wyremontować budynek oraz wykonać samodzielny wjazd od ulicy Wojska Polskiego na posesję.

– Oni nie mają własnej bazy na naszym terenie i moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie – tłumaczy zasadność darowizny starosta kolneński. – Ze strony dyrektora Józefa Sulimy padły zapewnienia, że powiatowi wyjdzie ta współpraca na dobre. Od tego czasu dużo się zmienia na naszych drogach wojewódzkich.

Starosta przypomina o wyrównaniu poboczy na drodze do Stawisk, inwestycji w Kątach oraz na drodze Kolno – Turośl.

Dyrektor PZDW w Białymstoku ze swojej strony również deklaruje współpracę.

– Wytworzyła się fajna sytuacja, że my ze starostą razem objeżdżamy nasze drogi – podkreśla Józef Sulima. – Do tej pory Kolno było zaniedbane i tego nie ukrywam. Obiecuję, że to się totalnie zmieni. W tym roku jest taki fundusz remontowy, ale w następnym będzie trochę łatwiej.

Dyrektor wspomniał o kilku zadaniach planowanych do realizacji jeszcze w tym roku (o tym w oddzielnym materiale, red.).

Radni głosowali jednomyślnie za przekazaniem nieruchomości na cele publiczne. W akcie notarialnym znajdzie się zapis, że posesja nie zostanie sprzedana. 

 

 

(R.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

prawdaprawda

5 7

"Starosta przypomina o wyrównaniu poboczy na drodze do Stawisk" hahaha to wyrównanie po jednym wjechaniu TIRa wygląda podobnie jak przed "remontem", tzn. wytworzyła się rynna, a w niej stoi woda z błotem przez co większa jest ślizgawka jak było wcześniej.
Mieć 2 drogi wojewódzkie w powiecie i tyle lat zaniedbań to szkoda słów... I Unia Europejska z waszymi dofinansowaniami wam nie pomoże? Tyle lat po wstąpieniu, a tu kiła i mogiła. Kilometr na rok zrobią bez gruntownej przebudowy i myślą, że ludzie będą szczęśliwi? 16:29, 03.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaczka dziwaczkakaczka dziwaczka

8 7

Będą jeszcze poprawki.....Taki mamy klimat. Ale na pewno PISiory zrobią raj jak wygrają wybory! 19:28, 03.07.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kaczor Donald T..skkaczor Donald T..sk

6 5

Te "PiSiory" POstkomuszku dzisiaj wybrali ofertę Budimexu na zbudowanie drogi ekspresowej Via Baltica ze Stawisk do Szczuczyna i poszerzą obie drogi o drugi pas na co POkemony nie mieli niby kasy. Dodatkowo będzie to pierwsza droga z betonu w naszym regionie, którą i ty będziesz zapewne jeździł. Mam nadzieję, że wtedy wspomnisz, że to te złe, niedobre PiSiory zbudowali tą drogę. Przez Kolno ul. Wojska Polskiego należąca do Gddkia czyli właściwie państwa niedługo będzie remontowana przez co PO-PSL nie mogło przez 8 lat znaleźć kasy na ten odcinek. 20:16, 03.07.2017


kwakkwak

6 11

łoj 2 lata i same cudy ludzie radujta sie i głosujta dalej na swoją zgubę i przyszłych pokoleN 22:09, 03.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mądrymądry

0 1

do kwak.ludzie nie słuchajta sie nie głosujta jak wszyscy wyjadą nowi sie nie urodzą i wtedy bedzie dobrobyt na pewno nie będzie zguby przyszłych pokoleń.......bo nie będzie przyszłych pokoleń i POchusteczkę coś robić? jakieś drogi? dla ciapatych? jak można kieszeń nabić i wiać z tego wschodniego landu 00:51, 06.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

3 2

To dopiero odkrycie. Drogi wojewódzkie są zaniedbane.
Ich praktycznie nie ma. 10:59, 09.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018