REKLAMA

Problem z zatrudnieniem Agaty Kozioł i Moniki Szymańskiej. Wykorzystały swoją funkcję?

17:52, 10.11.2017 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Agata Kozioł i Monika Szymańska to radne Rady Powiatu Kolneńskiego. Obie pracują obecnie w jednostkach organizacyjnych powiatu. Nie są to stanowiska dyrektorskie ani nawet kierownicze. Jak tłumaczy starosta, przy ich zatrudnieniu nie złamano żadnych przepisów. Panie zostały jednak zatrudnione w trakcie kadencji i to nie wszystkim się podoba.

Agata Kozioł pracowała wcześniej w kolneńskim oddziale ARiMR. Przez jakiś czas pełniła nawet obowiązki kierownika. Funkcję straciła po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych. Przez jakiś czas pracowała jeszcze w biurze, ale potem odeszła z Agencji na własną prośbę. Nie chce mówić o okolicznościach swojego odejścia.

Natomiast Monika Szymańska była zatrudniona w kolneńskim OHP. Złożyła wymówienie. Unika mówienia o powodach.

Nie złamano przepisów

Starosta nie chce za bardzo komentować sprawy zatrudnienia radnej Agaty Kozioł i odsyła do Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie  twierdząc, że za sprawy zatrudniania pracowników odpowiada dyrektor danej jednostki.

– Był ogłoszony nabór przez Urząd Pracy – mówi starosta. – Według mojej wiedzy w konkursie ogłoszonym na to stanowisko pracy  wpłynęła tylko jedna oferta. Gdyby było ich więcej, to moglibyśmy mówić o jakichś wpływach czy nieprawidłowościach. Żeby realizować projekt, który jest warty kilka milionów, musiały być zatrudnione osoby do jego realizacji. Inaczej stracilibyśmy pieniądze.

Radna odpowiedziała na ogłoszenie o zatrudnieniu

Jak nam powiedziano w PUP Kolno Agata Kozioł została zatrudniona jako doradca kariery w projekcie „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” (bony szkoleniowe na: kursy językowe, kursy komputerowe, studia podyplomowe, szkolenia zawodowe). Oprócz radnej w tymże projekcie została również zatrudniona jeszcze jedna osoba.

Liderem projektu jest miasto Łomża, natomiast jego partnerem Starostwo Powiatowe w Kolnie. Powiat upoważnił do realizacji projektu Powiatowy Urząd Pracy w Kolnie. Placówka ogłosiła nabór na stanowisko urzędnicze 14 sierpnia 2017 roku (okres publikacji to 10 dni), a umowa o pracę z Agatą Kozioł została podpisana 1 września na czas określony (do 30 czerwca 2020 roku).

Ogłoszenie o naborze ukazało się na BIP-ie PUP Kolno. Wpłynęły dwie oferty, w tym podanie radnej Kozioł. Umowę z radną i drugą osobą podpisał dyrektor PUP.

Wysokie kompetencje radnej

Monika Szymańska została z kolei zatrudniona w styczniu 2017 roku jako pedagog szkolny w ZST Kolno oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. W sumie na całym etacie.

–  Zatrudnienie było efektem wniosku zespołu nauczycieli, którzy twierdzili że nie jest zapewniona odpowiednia opieka nad uczniami w czasie wolnym od zajęć – tłumaczy Stanisław Wiszowaty. – Wnioski dotyczące zwiększenia zatrudnienia  pedagogów i logopedów (red. w tym drugim przypadku zwłaszcza przez radną Szymańską)  w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat były również zgłaszane przez radnych powiatu kolneńskiego oraz dyrektorów jednostek oświatowych. Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby zwiększyć   zatrudnienie w poradni psychologiczno - pedagogicznej o pół etatu logopedy  oraz zwiększenia zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych o etat pedagoga. O powody zatrudnienia konkretnych osób należałoby zapytać dyrektorów szkół.

Dyrektor  ZST w Kolnie twierdzi, że radna Szymańska jest u niego w szkole zatrudniona na jedną trzecią etatu.

– Pani Monika Szymańska ma niezbędne kwalifikacje (red. m.in. resocjalizacja) do pracy na stanowisku pedagoga w nasze placówce – mówi Eugeniusz Gromadzki.  – W szkole jest wzrost uczniów z problemami wychowawczymi i w rezultacie było zapotrzebowanie na zwiększenie godzin dla pedagogów.  

Zapotrzebowanie na zwiększenie godzin dla pedagoga  jest również w kolneńskim Ogólniaku. Tam Monika Szymańska ma dwie trzecie etatu.

Redaktor udaje, że nic nie wie o zatrudnieniu obu pań i zajmuje się głupotami

– Jeśli radna jest zatrudniania w jednostce powiatu to chyba coś jest nie tak – pisze na forum Kolniaka24 anonimowa osoba (pisownia oryginalna). – Taka super? Czy Pani Monika Szymańska i Agata Kozioł to takie zaradne że będąc radnymi powiatowym zatrudnianie są w jednostkach powiatu? Będą jednocześnie radnymi tego powiatu? Sami sobie pracę załatwiły? Za co? za głosowanie odpowiednie? To po to się zostaje Radnym Powiatowym by potem sobie w jednostce podległej pod powiat załatwić pracę? A Pan Redaktor czemu o tym nie informuje? No tak na stronach nie ma to po co. Lepiej skopiować głupoty.

Powyższy wpis zdenerwował chyba radną Kozioł, ponieważ zgłosiła do redakcji Kolniaka oficjalne nadużycie.  Uważa go za pomówienie. Poprosiła również o jego usunięcie.

Otrzymaliśmy także w sprawie zatrudnienia obu pań zgłoszenie na Alert24. Co prawda służy on do innych celów, ale w sumie każda forma dotarcia do redakcji jest wskazana.

– Proszę poinformować ludzi, że radne zostały zatrudnione w jednostkach powiatowych – pisze Czytelniczka. – Czy Pan nie widzi tego? Czy udaje, że nie widzi. Niczym Pan się nie zajmuję od jakiegoś czasu tylko głupotami. A może Pan nie chce niektórych rzeczy widzieć? Jeśli radna jest zatrudniania w jednostce powiatu, to chyba coś jest nie tak. Taka super? Czy Pani Monika Szymańska i Agata Kozioł to takie zaradne, że będąc radnymi powiatowym zatrudnianie są w jednostkach powiatu? Będąc jednocześnie radnymi tego powiatu? Sami sobie pracę załatwiły? Za co? Za głosowanie odpowiednie?

Radna Kozioł wyklucza taką możliwość

– Z całą odpowiedzialnością oświadczam, iż po ponad 14 latach tj. od stycznia 2003 r. do czerwca 2017 r. pracy w ARiMR, w tym na stanowisku Głównego Specjalisty oraz p.o. Kierownika PB w Kolnie,  z przyczyn niezależnych ode mnie zrezygnowałam z dotychczas wykonywanej pracy w tej instytucji – twierdzi Agata Kozioł. – Posiadając doświadczenie w pozyskiwaniu i obsłudze środków z UE, przystąpiłam do konkursu - ogłoszenia o naborze do pracy w PUP Kolno, którą aktualnie wykonuję.

Radna też posiada prawo do zatrudnienia

O powodach swojego zatrudnienia w jednostce organizacyjnej powiatu mówi również Monika Szymańska.

– Od kilku lat pracuję z młodzieżą, jako wychowawca i pedagog – tłumaczy radna. – Odeszłam z poprzedniej pracy, ale dalej chciałam utrzymywać kontakt z młodymi ludźmi, bo są dla mnie niezwykle ważni. Zawsze interesowałam się młodzieżą i problemami związanymi z ich wychowaniem. Chciałam znaleźć zatrudnienie w placówce oświatowej, która umożliwiłaby mi dalszy rozwój, jako pedagoga. Lubię swoją pracę i bardzo się w niej realizuję. Jako Radna Powiatu Kolneńskiego posiadam prawo do zatrudnienia, z którego skorzystałam. Nie wyobrażam sobie bezczynnego funkcjonowania w społeczeństwie. 

Radna Szymańska nie chce komentować sprawy swojego odejścia z poprzedniej pracy (OHP w Kolnie). Nieoficjalnie wiemy, że nie odpowiadała jej tam atmosfera i relacje z przełożoną.

Wydaje się, że jest również rozgoryczona falą hejtu, który wylewa się na Kolniaku24.

– Dodatkowo bardzo żenującym jest dla mnie fakt, że w naszej społeczności jest tak wielu ludzi, którzy krytycznie oceniają moją postawę jako radnej – mówi Monika Szymańska. – Paradoksalnie krytyka zazwyczaj dotyczy aktywnego działania, którego się podejmuję. Więc czegoś tu nie rozumiem! Czy nasza społeczność chce mieć bezczynnych radnych? Uważam, że jako radna w pełni wywiązuję się ze wszystkich powierzonych mi społecznie obowiązków.

Ruszyła kampania wyborcza

Starosta odniósł się do zainteresowania sprawą zatrudnienia. Uważa, że rozpoczęła się kampania wyborcza.

– Ja to odbieram jako atak na władze powiatu, ponieważ zbliżają się wybory, a powiat odnosi sukcesy  – twierdzi Stanisław Wiszowaty. – Portal będzie wykorzystywany do gierek wyborczych. Po artykułach na portalu widać, że mamy już okres wyborczy.

Nie wiadomo, czy starosta myśli o artykułach w oderwaniu od komentarzy. Tym niemniej ma prawo do swojej oceny.

Temat zatrudnienia osób publicznych w jednostkach budżetowych staje się ostatnio bardzo modny. Otrzymaliśmy właśnie kolejne informacje o takich praktykach, tym razem dotyczących innego obozu politycznego. No cóż, będziemy go więc kontynuować. 

(R.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (185)

https://www.pb.pl/dohttps://www.pb.pl/do

28 5

"
Praca córki? Przypadek

W KRUS Adam Sekściński dużo więcej zarabia co miesiąc. Komu bezrobotny radny zawdzięcza dobrą zmianę? Nasi informatorzy twierdzą, że stoi za nią Andrzej Duda, burmistrz Kolna. To członek Rady Politycznej PiS i jeden z najbliższych współpracowników Krzysztofa Jurgiela na Podlasiu (minister forsował go nawet na wojewodę podlaskiego, ale bez skutku). W rozmowie telefonicznej zapytaliśmy Andrzeja Dudę, czy wspierał Adama Sekścińskiego w zdobyciu posady w KRUS ? najpierw wiceprezesa, a od sierpnia 2016 r. prezesa kasy.

? Nie mogę odpowiedzieć tak na szybko, później mogą być z tego problemy, muszę się zastanowić ? odparł Andrzej Duda. Po zastanowieniu nie miał już wątpliwości. W e-mailu zapewnił, że ?nie ma wpływuna decyzje ministra dotyczące polityki kadrowej w podległych mu instytucjach?. Tymczasem ustaliliśmy, że pracę w KRUS, na stanowisku dyrektora biura ds. zakładów rehabilitacji leczniczej, znalazła córka Andrzeja Dudy, Magda.

? Nie mam w zwyczaju komentować publicznie przebiegu kariery zawodowej moich dzieci, tym niemniej moja córka zdobyła pracę w KRUS, zanim pan Sekściński został prezesem ? komentuje Andrzej Duda.

Rzeczywiście ? zdobyła ją, gdy Adam Sekściński był wiceprezesem kasy. Pracę w KRUS, na stanowisku zastępcy dyrektora biura administracji i inwestycji, znalazł też inny kolnianin ? Tadeusz Klama, były wójt gminy wiejskiej Kolno. Żona Adama Sekścińskiego, Izabela, zatrudniona została w biurze prezesa innej rolniczej instytucji ? Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Radcą prawnym w biurze organizacyjno-prawnym KRUS został natomiast Marcin Sutkowski, radny powiatowy PiS w Sokółce, a jednocześnie były pracownik biura poselskiego? Krzysztofa Jurgiela. I on odczuwa mocno dobrą zmianę. W 2015 r. kancelaria przynosiła mu średnio zaledwie 1350 zł miesięcznie dochodu. Po wyborach wygranych przez PiS zdobył nie tylko pracę w KRUS, ale też doczekał się posady szefa rady nadzorczej należącego do Agencji Rynku Rolnego Elewarru." 18:55, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oppopp

21 5

Kampania ruszyła jak widać. Szkoda tylko, że ten portal nie jest obiektywny i nie naświetla wszystkich "afer' w naszym miasteczku. Redaktorze dlaczego nie pisałeś takich wyczerpujących artykułów o doradcy - obecnym pośle, który "pracował" w spółce miejskiej, dlaczego nie interesujesz się zupełnie tym co się dzieje w mieście - masz taki rozkaz? 19:24, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paranoja!Paranoja!

30 9

Nareszcie wyjdzie na jaw kto doprowadził radne do zmiany pracy! Tak się domagaliście prawdy to macie! Dziewczyny nie dajcie się! 19:24, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś robi sobie kampKtoś robi sobie kamp

28 6

A Radny Sekściński oraz Lewandowski z PIS, może kilka słów o ich zatrudnieniu? Raczej mają o wiele korzystniejsze stanowiska, niż te dwie dziewczyny-praca za marne grosze. 19:27, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika!Monika!

21 15

Jesteś świetna dziewczyna i to co robisz przynosi efekt! 19:28, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MmmmMmmm

12 16

Ale nikt nie będą Radnym nie zatrudniał się w jednostce podległej którą teoretycznie nadzoruje rada czyli i radny.

Zastanów się jeden z drugim logicznie.
Zostajesz Radnym a za chwilę dostajesz w podległej jednostce pracę. Czy tak powinno być? 19:31, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KogucikKogucik

6 11

Radny Lewandowski i Sekscinski nie pracują w podległych pod radę jednostkach w których są radnymi.

Więc to wogóle coś innego. 19:33, 10.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

A jo...A jo...

5 2

Każdy orze gdzie może! 19:42, 10.11.2017


buchachabuchacha

2 2

chyba w poprzek 21:47, 11.11.2017


AdamekAdamek

21 5

Obie miały podobno dostać bardzo dobre propozycje przejścia do Centrali instytucji rolnej w Warszawie w zamian za przejście do klubu radnych PIS, nie skorzystały, to teraz nadszedł czas zemsty???? Tylko nie wiadomo o którą instytucję chodzi podobno Prezes czy Wice Prezes z Kolna i miał chęć wykorzystać obie służbowo oczywiście???? 19:39, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wojciech S.Wojciech S.

11 5

Weźmy je do KRUSU ! Może się zaprzyjaźnimy! 19:40, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaraKara

6 10

Czas zemsty.

I pewnie im oni kazali się zatrudnić w jednostce podległej pod radę w której są radnymi. By potem o tym ktoś napisał.

Te panie się pogubiły a takimi komentarzami się kompromitują. 19:45, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

tak,toMiałaByćKaratak,toMiałaByćKara

17 1

za niepodporządkowanie się wiadomo komu, a miały być najsłabszym ogniwem.
Zastanawiającym jest, że osoby kompetentne, z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w wyniku ?dobrej zmiany? rezygnują z dotychczasowej pracy. 19:57, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DlugiDlugi

5 10

I tak za każdym razem jak coś się zmieni będą przeskakiwac z pracy do pracy.

Ale nawet jak odeszły to czemu poszły pracować do jednostki podległej radzie w której są radnymi?

20:10, 10.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Dlaczego tam? ProsteDlaczego tam? Proste

11 0

Bo w każdej innej jednostce PiS ma swoich ludzi, którzy jak widać nie dają człowiekowi spokojnie pracować! A NIE każdy musi być w PiSu kto chce podjąć pracę! I jedna i druga radna przez sympatyków dobrej zmiany musiały odejść z pracy bo nie były z PiSu 20:29, 10.11.2017


??????

2 7

A czemu maja pracować w jednostkach czy urzędach??

Czy nie ma innych miejsc?
20:43, 10.11.2017


sremusremu

10 1

nie możesz przeżyć, bo zupa za słona 20:24, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z tego co pamiętam! Z tego co pamiętam!

15 3

Radna Szymańska starała się do Pracy w Stawiskach i w Białymstoku i ktoś jej skutecznie w tym przeszkodził. A teraz ta sama grupa ludzi pyta dlaczego w jednostce podleglej? Może dlatego, że w innej dez przejścia do PiS byście jej nie zatrudnili ; ) 20:34, 10.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EjEj

3 4

A czemu w urzędzie? Szkole?

Czy tylko tam jest praca? 20:44, 10.11.2017


hipokrytahipokryta

8 0

https://www.krus.gov.pl/bip/praca-w-krus/or-w-bialymstoku/
dobranoc 20:41, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bandakolesibandakolesi

11 0

https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/etat-dla-corki-etat-dla-kolegi-sami-swoi-w-krus,3341.html
20:48, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monia!Monia!

8 9

Ty ich wszystkich kładziesz na łeb! Nawet o posłach tyle nie piszą co o Tobie! 21:06, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jstjst

15 5

Jak rozwija się nasze miasto? Według rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju, na 237 miast powiatowych Kolno jest na 206 miejscu, z podlaskich miast niżej są tylko Sejny - 220 miejsce. Ale po co o tym mówić, przecież to nie ważne... a szkoda.
21:17, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czas na emeryturę! Czas na emeryturę!

17 14

Ewidentnie widać, że komentarze piszą politycy opozycji w Powiecie! Poprostu chcecie się pozbyć tej młodej dziewczyny z polityki bo jest dla Was niebezpieczna! KTOŚ stracił powiat, ktoś stracił gminę! Ktoś straci miasto! Monika na burmistrza! 21:18, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sklepikarzsklepikarz

17 16

Monika rób swoje a pieski niech szczekają, co im pozostało ;) 21:26, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

LuckeLucke

8 10

Hehe hehehehehe

Fantazja was ponosi naprawdę.

Dzieci do nauki a nie politykowac. 22:02, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zmianazmiana

15 5

Czas na zmianę pokoleniową 22:24, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

spokospoko

25 7

Oczywiście, że obie Panie maja prawo pracować gdzie chcą, ale tak obiektywnie, na chłodno i ponad podziałami ... mimo wszystko nie jest to dobrze odbierane społecznie, że zatrudnione zostały w placówkach podległych powiatowi, gdzie pełnią funkcje radnych i to podczas kadencji. To budzi niepotrzebne emocje, pytania, zazdrość, zawiść i żal. Bo tacy są ludzie, a przynajmniej ich spora część. Nie dziwcie się więc, że dla wielu mieszkańców nie jest to sytuacja jasna, transparentna i oparta na obiektywnych przesłaniach. Gdy ludzie czegoś nie wiedzą, nie rozumieją to wtedy budzą się nasze najgorsze cechy. Jakby wcześniej tam Panie pracowały, czyli przed wyborami 2014 r., to by chyba nikt tego nie krytykował (tak ja myślę), bo by nie było podstaw. I nie ma się tutaj powoływać, że PiS "robi tak samo". Jak coś jest złe, negatywne, nieprzejrzyste to właśnie takie jest i nie wolno tego naśladować, popierać i to bez względu na proweniencję polityczną. 22:46, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KakiKaki

14 9

Bardzo dobry wpis powyżej..
Szkoda że inni nie rozumieją że to można powiedzieć jest nie etyczne. 23:04, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolniakKolniak

12 7

Sprawdźcie tez kto jest wice prezesem powiązanego z Krus TUW pocztowy ... 00:45, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KolniakKolniak

6 0

Nie podbijajcie Dziewczęta nie podbijajcie czas rozliczenia na Was przyszedł ????????????????
18:57, 11.11.2017


????

15 13

Pani Monika jest według mnie w tej sprawie bezkonkurencyjną osobą a wy po prostu szukacie dziury w całym :) Powodzenia Monika ! 01:08, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak myślęTak myślę

13 8

Wyobraźcie sobie taką sytuację: pracownik jednostki podległej powiatowi zawala sprawę, powinien wylądować na dywaniku u szefa. Ten szef wie jednak, że za parę dni jest posiedzenie rady powiatu, której podpadnięty pracownik jest członkiem. W czasie tego posiedzenie szef będzie się przed radą spowiadał ze swojej działalności, może spodziewać się trudnych pytań. Jak myślicie, czy ochrzani tego pracownika, czy może dla równowagi innego, bogu ducha winnego. I czy to jest normalne, zdrowe, czy tak być powinno? 07:47, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElaEla

12 8

Co tu porównywać KRUS, ZUS czy inne.
Jak szkopuł w tym że one są radnymi rady pod którą podlegają placówki w których zostały zatrudnione. Przecież to się gryzie.

Zastanów się jeden z drugim czy aż tak uwielbiacie kogoś że pochwalacie coś nie etycznego i nie moralnego. Nie można aż tak bezkrytycznie w kogoś być wpatrzony i pozwalać na wszystko. 07:48, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolniakKolniak

16 4

Radni miejscy pracują w jednostkach podległym Burmistrzowi i nikt tego nie neguje, dziwne co ...? 08:50, 11.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tyz Kolniaktyz Kolniak

2 5

Oczywiście że pracują bo pracowali tam wcześniej, przed wejściem do rady. No to trudno teraz ich za to karać i bezprawnie byłoby ich zwolnić. Chyba że czegoś nie wiemy- który z radnych miejskich zaczął pracować po październiku 2014 r. w placówce podległej miastu??? 08:58, 11.11.2017


fjufju

3 4

Nie wiecie wszystkiego, oj nie wiecie... Ale to dobrze - im mniej wiesz tym lepiej śpisz. 09:38, 11.11.2017


filozofiafilozofia

18 0

"Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd". Tak mówił Seneka Młodszy. 08:51, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

CzytelnikCzytelnik

9 2

Chciałbym zapytać o dwie sprawy i mam nadzieję, że ktoś się do nich odniesie.
Rozumiem, bo dokładnie to wyjaśniono, że radną Kozioł zatrudniono z konkursu i nie mam do tego żadnych uwag. Czy więc radną Szymańską również zatrudniono w podobny sposób? Jeśli nie, to dlaczego nie? Ja rozumiem, że zapewne prawo pozwala na zatrudnianie na takich stanowiskach bez konkursów. Ale moim zdaniem to bardzo nieetyczne.
Druga kwestia to praca radnej OHP. Napisałeś, że "Nieoficjalnie wiemy, że nie odpowiadała jej tam atmosfera i relacje z przełożoną." Mogę się tylko domyślać, że owej nieoficjalnej informacji udzieliła ci sama zainteresowana radna. Łatwo jest rzucać cień oskarżeń na, być może niewinne panie z OHP. Czy nie uwazasz, że po takich oskarżeniach nie powinno się przedstawić również zdania tej drugiej strony. Uważam, że nie jesteś zbytno obiektywny w tej sprawie. Mam nadzieję, że nie odniesiesz tej uwagi ad personam swojej osoby.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź 08:59, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Niewinne panie Niewinne panie

2 1

hahahahahah człowieku, żebyś Ty chodź jedną setną wiedział jakie te panie są niewinne to byś dopiero napisał poemat o nieetyczności!!! hahahahhaha niewinne panie! Te panie to nie powinny z ludźmi pracować, a co dopiero z dziećmi! 08:25, 13.11.2017


olejolej

9 8

Dyrektor znany chyba już w całej Polsce ze swej uczciwości nie postąpiłby nieetycznie! Na pewno po oficjalnym ogłoszeniu naboru dokonał bardzo wnikliwej analizy podań o pracę i starannie wyselekcjonował kandydatów na stanowisko pedagoga, biorąc pod uwagę ich zainteresowania i bardzo wysokie kompetencje. Tak się to przecież odbywa. 09:34, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

misiewiczemisiewicze

16 2

"A Radny Sekściński oraz Lewandowski z PIS, może kilka słów o ich zatrudnieniu? Raczej mają o wiele korzystniejsze stanowiska, niż te dwie dziewczyny-praca za marne grosze."
Przy okazji niech powiedzą jakie maja kompetencje do kierowania -prezesowania instytucji na cały kraj i instytucji gdzie z braku ilości pracowników i nawału trzeba siąść i wypełniać wnioski np.na dopłaty.
panie redaktorze przepytaj czy Kierownik kolneskiego ODR zna podstawowe pojęcia do wypełniania wniosków rolników jak np.:co to działka rolna nadająca się do dopłat, jakie są możliwości dla rolników uprawiających ziemie na terenach nadających się do wniosków rolnośrodowiskowych (niech doradzi), jakie ma rolnik prawa i obowiązki jeśli posiada działkę na NATURA2000 i dlaczgo tak jest.
To takie abecadło, która zna praktycznie każdy rolnik
A Prezes niech powie jakie ma doświadczenie lub wykształcenie z zakresu swojej obecnej pracy. 09:44, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FredekFredek

5 2

Tematem jest zatrudnianie się w jednostce powiatu w którym to powiecie jest się Radnym i się nadzoruje to jednostkę.

I nikt nie neguje kogoś wykształcenie czy umiejętności.

A czy ktoś ma wykształcenie czy nie to nikogo nie musi interesować. Bo jeśli tam pracują to znaczy że mogą tam pracowac. 18:58, 11.11.2017


tacy bądźmy tacy bądźmy

4 3

https://www.facebook.com/262345677259480/photos/a.262349770592404.1073741828.262345677259480/806969292797113/?type=3&theater

Pokój Wam/Nam wszystkim 09:55, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinekMarcinek

7 5

A jak to sprawdzić: Sprawdźcie tez kto jest wice prezesem powiązanego z Krus TUW pocztowy ... 10:02, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WczWcz

6 0

A co to za problem, to żadna tajemnica -w 10 sekund to ustaliszcz w necie.
Nawet na tym portalu, zdjęcia widziałem z wspomnianą ekipą, przy okazji jakiejś uroczystości. Morał jest taki, że ciepło się paniom robi i kierunek komentujących durniów zmieniają próbując podbić temat.
18:40, 11.11.2017


SmiechuWarteSmiechuWarte

4 2

Z tego co Mi wiadomo wszędzie to samo - Korupcja - jak nie syn to córka to Szwagierka zięć synowa szwagier kuzyn od szwagra chrzesniaczka albo cholera więc kto jeszcze oby z "rodziny" . Podobne sytuacje są min. Gmina Grabowo tam same rodziny ludzie przyjęci bez pojęcia o obowiązkach związanych z ich posada. Ważne że słowa dotrzymuje i rodzinę do pracy przyjmuje. Żal a jednocześnie śmiechu wszystko warte. 10:16, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ParanojaParanoja

8 2

Z tego co Mi wiadomo wszędzie to samo - Korupcja - jak nie syn to córka to Szwagierka zięć synowa szwagier kuzyn od szwagra chrzesniaczka albo cholera więc kto jeszcze oby z "rodziny" . Podobne sytuacje są min. Gmina Grabowo tam same rodziny ludzie przyjęci bez pojęcia o obowiązkach związanych z ich posada. Ważne że słowa dotrzymuje i rodzinę do pracy przyjmuje. Żal a jednocześnie śmiechu wszystko warte. 10:18, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

15 5

Dlaczego pod artykułem o Szlachetnej Paczce: http://kolniak24.pl/pl/571_wydarzenia/5762_wielkie_otwarcie_bazy_rodzin_szlachetna_paczka.html została wyłączona możliwość dodawania komentarzy? Czy redaktor posłuchał Moniki Szymańskiej i zablokował możliwość komentowania z obawy przed niewygodnymi pytaniami? Jeżeli jest tak uczciwa i szlachetna za jaką się podaje, czemu boi się pytań i uwag krytycznych? 11:26, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KolniakKolniak

6 4

Jeśli masz do Pani Moniki pytania,to wiesz gdzie pracuje, idź i pytaj. Widzę, że szukasz tylko artykułów powiązanych z Panią Moniką aby coś jej wytknąć. Jeśli coś masz do Szlachetnej Paczki to czytając artykuł wiesz w jakich dniach jest otwarty magazyn. Przyjdź pomóż, pytaj. 15:03, 11.11.2017


KolnoKolno

7 10

Czemu w ludziach tyle fałszu?? Idziecie drogą, jedziecie samochodem mijacie Panią Radną mówicie dzień dobry, cześć udajecie że ją lubicie a na portalu wypisujecie bzdury. Nikt z Was nie ma odwagi powiedzieć prosto w oczy co go boli?? Wydaje mi się, że większość ludzi zazdrości tego kim jest, co robi, czym się zajmuje. Najłatwiej nic nie robić tylko siedzieć przed komputerem i krytykować ludzi. Czytając wszystkie komentarze jestem przekonany w 100%, że piszą je ludzie powiązani z regionalną polityką. Są to osoby z Urzędu Miasta, Powiatu, Gminy oraz z OHP. Na tą chwilę jest 45 komentarzy, bo weekend a w Poniedziałek będzie ich więcej jak każdy w urzędach usiądzie przy komputerze. 15:20, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PracaPraca

0 0

A nie chciałbyś/chciałabyś od tak pracować sobie na jakimś tam stanowisku tylko dlatego, że jesteś radnym radną ? Niczego jej nie zazdroszczę jak większość z tych co piszą jest to nie etyczne zatrudnianie w ten sposób. Dziękuję 15:36, 17.11.2017


hahhhahahhahhahhhahahhah

15 2

Nieeeeetyczne to ciągłe obgadywanie kogoś w komentarzach na portalu i pisanie co raz tego samego :) A Pani z OHP nie jest taka niewinna....chyba mało się znacie...albo, aż zbyt dobrze hahaha 16:02, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MonikaMonika

8 7

Pocałujta ją tam gdzie słońce nie dochodzi..... hahhahhahahhahahahah 16:08, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kultura głupczeKultura głupcze

10 3

Widzę, że komentarze wielbicieli młodej pani radnej jak zwykle na najwyższym poziomie, jak spod sklepu monopolowego.
No cóż drogi kolego na taką subtelną propozycję mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób - dziękuję ale nie skorzystam, wy jednak jesteście w tym, co innym proponujesz mistrzami, więc dalej kontynuujcie swoje działania. 16:48, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Serioo?Serioo?

8 8

Nie miały wyjścia i poszły do pracy tam gdzie mogly. To Ze sa radnymi to nie
Oznacza ze nie moga w podleglych jednostkach pracowac. Nie ma na to paragrafu. Dziewczyny robia cos dobrze a kogos kuje w oczy ze im wychodzi. Lepiej niech ktos sie zajmie prawdziwymi problemami takimi jak drogi w kolnie . niech porzadek zrobi z tymi pijaczkami co ludzi zaczepiaja itp a od dziewczyn wara 17:35, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzymańskaSzymańska

20 5

Monika, dlaczego interesowałaś się tak kto zostanie dyrektorem w Poradni??? Zazdrość cie zżerała czy chciałaś wykorzystać szanse i zostać dyrektorem tej placówki ? 18:08, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miśka miśka

8 14

Uczę się w jednej ze szkół i muszę przyznać,że jako pedagog szkolny pani Monika bardzo dobrze sprawuje swoją funkcję. Wydaje mi się że działalność uczniów i angażowanie w różne akcje pozytywnie się rozwija.
Po co drążyć kto i dlaczego ją zatrudnił. 18:17, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtosKtos

9 11

Osobiście uważam, ze Monika, jak kazdy czlowiek aniołem nie jest bo jak kazdy czlowiek ma swoje wady. Ale jako mieszkaniec Kolna wiem, ze jest dobrym czlowiekiem, pomaga ludziom, prowadzi z pasja grupe ratownicza w której młodzież i nie tylko uczestniczy z przyjemnością a wszystko odbywa sie w bardzo dobrej atmosferze, szlachetna paczka.. tez jest bardzo szlachetnym celem i powinnismy tez to doceniac, wiele innych dobrych rzeczy również. Nie rozumiem tej wielkiej fali hejtu, człowiek jest czlowiekiem proszę państwa ;) 18:28, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HenrykHenryk

15 3

Ku... wa czy tu ktoś pisze ze źle pracuje czy że nie ma wykształcenia.

To poprostu jest nie etyczne by być radna a brać pracę w jednostce podległej pod to radę. To tylko o to chodzi że tak się nie robi.

A dzieci i młodzież to niech się nie wypowiada bo widać że nie wiedzą co to wstyd.

A te panie powinny się wstydzić tej decyzji. 18:47, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Facebook Facebook

19 5

Najlepiej to że już na Fb się wyżala że ją atakują za to że jest aktywna... Itd.

Dziewczyną zastanów się troszkę i nie mieszaj ludziom w głowach. Wzięłaś robotę w powiecie będąc radną tego powiatu co jest wstydem. A stylizujesz się na taką wielką pokrzywdzoną bo to nie każdemu się podoba bo jest nie na miejscu.

Po 1 to jakbyś była troszkę myśląca to byś nie zatrudniała się w jednostce powiatu.

Po 2 to jakbyś była taka *%#)!& i utalentowana to byś nie brała od koalicji w powiecie pracy.

Po 3 myślisz że ludzie o których tak dbasz mają możliwości tak szybko znaleźć w Kolnie pracę nie będąc radną? Może ktoś mniej zaradne nie ma pracy bo radna niby zaradna ją dostała.

A tam wogóle to przecież Ci chodzi o pracę z wyborcami to znaczy z przyszłymi wyborcami. 19:42, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Fałszywe gęby Fałszywe gęby

1 2

Z tego co widzę masz te panią w znajomych, wiec po co fałszywcu udajesz znajomego, a publicznie oceniasz. Masz tyle do powiedzenia to napisz jej wiadomość na tym fb. Ciekawe czy wtedy taka odwaga tobą będzie targała. Gdybyś chodź miał czy miała 1|3 rozumu co ta dziewczyna to świąd był by ciekawszy. 14:43, 12.11.2017


FbFb

10 3

Królowa Facebooka.....

Niestety połowie na fb można wszystko wmówić. Dzieci Neostrady..... 19:52, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak,toMiałaByćKaraTak,toMiałaByćKara

7 1

za niepodporządkowanie się wiadomo komu, a miały być najsłabszym ogniwem.
Zastanawiającym jest, że osoby kompetentne, z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w wyniku ?dobrej zmiany? rezygnują z dotychczasowej pracy. 20:34, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pan pikuś Pan pikuś

2 4

A weź juz przestan z tymi młodymi wykszalconymi co za minimalne wynagrodzenie Barbara się w tym urzędowym bagienku
Prawda jest taka ze na kasie w sklepie więcej by zarobiły no ale tam trzeba kilka kodów zapamiętać żeby towar nabić i do klienta się uśmiechnąć a nie grać ważną urzędniczkę za psie pieniądze 20:44, 11.11.2017


REKLAMA

Pan pikuś Pan pikuś

5 5

Żeby zrozumieć całą awanturę przejrzałem oświadczenia majątkowe radnych i pobierz na analiza wskazuje, że dla większości radnych te15 tys dejety to przeważnie 1/3 ich możliwości zarobkowych. Trochę upraszczajac ale to radcowanie to ich finansowe być albo nie być. Pewnie to nie spotka się z akceptacja komentujących bo większość to takie same orły ale dla mnie jest to wyznacznik. Jak człowiek, który nie jest w stanie przez te 30 - 40 lat życia zapewnic sobie w miarę godnego bytu i nie ma też fachu aby być niezależny to jak on ma mnie reprezentować gdzie z natury rzeczy w pierwszej kolejności korzystając z okazji będzie dbać swoje żywotność interesy. 20:38, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dzieci dajcie spokójDzieci dajcie spokój

7 3

Hehe ale wy macie fantazje :)

Wielka polityczka z niej zapewne i wszystkim trzęsie..... 20:39, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawnikPrawnik

1 6

Ale co mają zarobki do zatrudnienia się w jednostce powiatu będąc w tym powiecie radną??

Zastanówcie się naprawdę to nie boli.
Ale to jest poprostu bardzo nie odpowiednie.
Jeśli ktoś tego nie rozumiem to znaczy że nie ma żadnych wartości. 20:43, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pikus Pikus

2 0

Mają bo to czasami przekłada się na wiedzę umiejętności i zdolności chociażby te interpersonalne jeśli chcesz zarzucić nepotyzm
A te umiejętności ostatnie mają znaczenie w polityce nawet tej gminnej 21:10, 11.11.2017


BjkBjk

4 3

A weź juz przestan z tymi młodymi wykszalconymi co za minimalne wynagrodzenie Barbara się w tym urędowym bagienku
Prawda jest taka ze na kasie w sklepie więcej by zarobiły no ale tam trzeba kilka kodów zapamiętać żeby towar nabić i do klienta się uśmiechnąć a nie grać ważną urzędniczkę za psie pieniądze 20:48, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pikus Pikus

8 6

Kończąc temat jak takie bystre są to niech na wolnym rynku się sprawdzą w byznesie a nie pazurami fotela urzędnicze się trzymaj wycrnianego za psie pieniądze 20:59, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawnik,Bjk,PikusPrawnik,Bjk,Pikus

14 3

..., aż tyle musisz wymyślać nicków żeby pisać i udawać, że tyle jest krytykujących? Żenada!
Ciekawe czy przeczytasz Oświadczenie prezesa KRUS jako radnego. Czy prawnicy znajda mu alibi aby nie składać takowego!?
Ciekawe czy osobą publiczną nie jest pani Izabela, w która straciła dyrektorstwo w znanej wszystkim Kolniakom i Kolniankom instytucji bo było głośno to traktowaniu przez nią swych pracowników. Przyszła zemsta? Gdzie ta pani pracuje? czy nie w ARiMR na kierowniczym stanowisku w Łomży?
Dzięki komu i czemu, jakie wykształcenie, jakie doświadczenie?
To jest w porządku?
Tu nie ma wstydu?
Kto został zatrudniony po odejściu koleżanki Agaty z pracy?
Czy to nie przypadkiem jakiś zięć pani z KiOsKiSu, a zarazem dobry znajomy pani prezes?
Tu nie ma wstydu?
Tu nie ma koneksji i nepotyzmu?
Czy nikt lepiej nie zaprezentował się na rozmowie kwalifikacyjnej i nie miał lepszego CV?
Tu nie ma o czym pisać?
Zajmijmy się ty tematem, jeśli rozliczamy to przynajmniej nie wybiórczo. 21:25, 11.11.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AR.....AR.....

2 0

Oj człowieczku nie wiesz o czym piszesz a wydajesz głos. Tak łatwo wydajesz ocenę czyli jesteś z tej firym i serce cię boli że ludziom jednak się wiedzie. Oj nie ładnie pisać a g...o wiedzieć. Żałosne i g ....o warte.
21:30, 12.11.2017


zawiedziony :(zawiedziony :(

3 0

Jeżeli jesteś taka mądra to powiedz prosto w oczy tym osobom a nie kryjesz się za pulpitem kompa. Wstyd pani radna oj wstyd wypisywać takie głupoty. Trzeba być samemu kryształem żeby innych oceniać lub obgadywać. :( :( 10:55, 13.11.2017


prawdziwekprawdziwek

4 1

Masz rację, a teraz w drugą stronę. Spójrz na niektórych pracowników powiatu. Siedzą tylko i sukienki oglądają a piastują wysokie stanowiska. Dalej idźmy , kuzyna zatrudniony od koni potem dalej główna się leczy psychiatrycznie,dalej jednostki przetrzymują etaty dla kogo? Dalej, zajrzyj do niektórych jednostek kuzyn , brat, swat z PSL. Dalej w radzie mleczarnia itp. Dalej panie tracą pracę i zaraz w powiecie ja mają to jest dopiero przekręt. Dalej kolejną pracę otrzymuje koleżanka pani D.W. I co jeszcze? Wiedzą że czas im się kończy i okopują się gdzie się da. A my głupki dalej na nich głosujmy. I co łyso? 15:33, 13.11.2017


Tepe dzidyTepe dzidy

2 7

*%#)!& jesteś?? Co Ty porównujęsz??

Nikt nie będąc Radnym nie zatrudnił się w jednostce podległej pod radę w której był Radnym.

Zastanówcie się że nie można wytłumaczyć tego zachowania bez honoru atakując innych że mają taką czy inną pracę itd.

Dobranoc :) 21:38, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

7 3

prawda boli? 21:49, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UuuuuuUuuuuu

6 7

Tak boli ale tepota niektórych.

Nic do tego co zrobiły te panie nie da się porównać. Wstyd wstyd wstyd...

21:55, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Radosław Gowin.... .Radosław Gowin.... .

11 6

1. Primo - Panie Radne zostały zatrudnione w czasie pełnienia funkcji radnej/ych Powiatu w powiatowych jednostkach budżetowych...!!!!!!!!!!!
2. Secundo - Niby nie ma na to paragrafu ale ....
3. Tertio - Smród zostaje na więcej niż Powiat...........
END- a Starosta na to...? , a V-ce Starosta na to......?. a Przewodniczący Powiatu na to.............że to nie smród tylko perfumy ?....... 02:36, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

pajapaja

11 8

Ale bzdury, to już będąc radnym nie można podjąć żadnej pracy? Był konkurs, zgłosiła się jedna osoba i wygrała. Nie trzeba było specjalnie dla niej zmieniać kryteriów tak jak w kolneńskim oddziale instytucji ubezpieczającej rolników dla "koleżanki" jednego z radnych miejskich. Był etat pedagoga no to została zatrudniona osoba, która ma kwalifikacje i pracowała wcześniej z młodzieżą. Idąc tym tropem myślenia to radni nie powinni ''dorabiać" np. w komisjach alkoholowych i innych. Wzieliście sobie pewne osoby na celownik i od jakiegoś czasu je skrupulatnie atakujecie - to wstyd! Ale rozumiem, że jest zlecenie i trzeba. 09:31, 12.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Popieracie takie rzePopieracie takie rze

2 3

Zastanów się czy nie będąc radnymi by dostały to pracę?

Czy wy naprawdę nie widzicie że to jest nie moralne? Niech pracują ale nie muszą w jednostkach w których są radnymi. Jakby były przed wyborem to OK. Ale zostaje ktoś Radnym a potem dostaje prace w samorządzie którego jest się Radnym. 10:38, 12.11.2017


LolsLols

4 1

Tu nie chodzi o poparcie czy nie tylko o ewidentny i bezsprzecznie sterowany jak mi się wydaje atak tego portalu na konkretne osoby i mam nadzieję, że się w tym przekonaniu mylę. A tym dziewczynom się zupełnie nie dziwię. Jeżeli w poprzednich instytucjach dopadała je dobra zmiana to co miały zrobić innego jak zmienić pracę? Gdzie miały ją znaleźć? W PUK-u czy wodociągach jak inni? Jeden gość posłem nie został swego czasu i pracował w Kolnie parę lat, to normalne? 10:49, 12.11.2017


FilipFilip

15 4

Już był kiedyś taki doradca, który zalecał zmienić pracę i wziąć kredyt. Wyborcy mu podziękowali.
Jakich porad zawodowych może udzielać Pani Kozioł? Zostań radną - znajdziesz pracę.
Mam nadzieję, że tutaj wyborcy też wykażą się rozsądkiem. 09:54, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OppOpp

18 2

Wstąp do pis wtedy w ramach dobrej zmiany można wszystko. 10:21, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Są 2 opcję Są 2 opcję

10 6

Są 2 opcję:

1. Jako radne mogły wpływać na swoje zatrudnienie??
2. Mogły dostać pracę by był ma nich wpływ w radzie??

Wstąpcie do PSL oni pomagają najlepiej.

10:45, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZukZuk

8 7

Psl pisu nie przebije nigdy w żadnym aspekcie. To są fakty. 10:51, 12.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BuryZzaKratBuryZzaKrat

5 1

Trzeba by sie zastanowić nad rozdawnictwem posad po znajomosciach. PiS jedzie po bandzie, ale jednak do chłopków z PSLu w tym temacie jeszcze im daleko. Nie mowie, ze taki stan rzeczy sie utrzyma - do końca kadencji mają jeszcze czas... PiS oczywiście, bo chłopków z PSLu to już właściwie nie ma. Partia zdechła śmiercią naturalną. 15:15, 12.11.2017


matimati

13 8

Ja się pytam gdzie są do publicznego wglądu zarobki Burmistrza, Radnych Miasta, Gminy itp. W powiecie wszystko jest co roku opisywane i uzupełniane w BiP, a z miasta od kilku lat nie jest to uzupełniane i coś mi tu śmierdzi, że można się dowiedzieć tylko na wniosek, a takie zarobki powinny być publiczne. 12:21, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MamonaMamona

4 1

Albo tyś ślepy albo *%#)!& :)

Wszystko jest bo musi być i nie na żaden wniosek tylko publiczne.
Wystarczy chwilę poszukać.


12:44, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

coś jest nie takcoś jest nie tak

11 4

Panie Starosto Panie Wiszowaty czemu Pan mówił że wpłynęła do PUP tylko jedna kandydatura ?
Jak były 2 kandydatów do pracy ?

13:09, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 SAMA SOBIE ? SAMA SOBIE ?

15 4

? Wnioski dotyczące zwiększenia zatrudnienia pedagogów i logopedów (red. w tym drugim przypadku zwłaszcza przez radną Szymańską) w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat były również zgłaszane przez radnych powiatu kolneńskiego oraz dyrektorów jednostek oświatowych.

Czyli zwłaszcza radna się angażowała w sprawę przyjęcia pedagogów i naciskała na radę i powait by zatrudnić więcej pedagogów i logopedów ?

Ludzie to Ona sama wnioskowała dla Siebie o pracę ?

A pytanie do Dyrekcji LICEUM !
Jeśli wzrost problemów jest w ZST i jest pedagog dodatkowo o 1/3 etatu to jeśli u was jest o 2/3 czyli w Liceum czyli ZSP jest już konkret patologia i dużo wiecej problemów niż w ZST.

Gratulację dla dyrektora ZST że problemów jest tylko na 1/3 etatu a trzeba popatrzeć na ZSP co tam nie działa że trzeba aż tak ich pedagogować.
13:17, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytanieZeZrozimieniCzytanieZeZrozimieni

2 6

przeczytaj tekst w artykule jeszcze raz i jeszcze i jeszcze i jeszcze raz do skutku, aż ci zaskoczy. Tylko w całości, jeśli dasz radę :D 13:31, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Starosta da SWOIMStarosta da SWOIM

7 5

Czyli w powiecie jest tak zabrać tym co zarabiają najmniej a dać etat radnej ?

http://kolniak24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/634_powiat/4533_szymanski_nie_mozna_tak_traktowac_ludzi_zobacz_wideo.html
13:32, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kochani rodzice Kochani rodzice

3 9

Ludzie zajmijcie Wy się lepiej swoimi dziećmi tak jak należy to wtedy ktoś taki jak pedagog nie będzie potrzebny. Na ten czas młodzież ma coraz więcej problemów. Dziękować Bogu , że jeszcze są na tym świecie tacy ludzie co właśnie za Was chcą im pomagać! Monika to nie polityk! Monika to człowiek z wielkim sercem i dzięki niej moje i Wasze dzieci często znajdują swoją drogę w życiu! 14:39, 12.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RodzicRodzic

5 2

Mów sama za siebie. Jeśli sama nie potrafisz odpowiedniego wychować swojego dziecka, żaden pedagog nie pomoże i nie zrobi tego za Ciebie.
A dyrektorowi ZST polecam zastanowić się dwa razy zanim coś powie, jeśli ma mówić takie głupoty, że w jego szkole jest wzrost uczniów z problemami wychowawczymi.
Chyba już czas ma emeryturę. 15:00, 12.11.2017


Ale jaja!Ale jaja!

10 12

Ale Was wszystkich boli ta zaradność! Załatwiły sobie pracę hahaha, a Wam kto załatwia? Mamusia? Tatuś? A może wujek po znajomosci? Skoro są radnymi i są w stanie załatwić sobie pracę to znaczy, że są skuteczne i maja czyjeś w sparcie! To i Tobie ciemnoto załatwią jak trzeba! 14:49, 12.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolakPolak

8 4

"Skoro są radnymi i są w stanie załatwić sobie pracę to znaczy, że są skuteczne i maja czyjeś w sparcie!" Jeśli to jest dla Ciebie oznaka skuteczności to ja już nie mam żadnych innych pytań. Po prostu szkoda słów na twoją głupotę. Jeśli tak myśli większość naszego młodego pokolenia to ja nie chcę wiedzieć w jakim kierunku zmierza Polska. 15:09, 12.11.2017


ted ted

10 2

W starożytnym Rzymie, osoba sprawująca urząd, wcześniej musiała osiągnąć należność finansową. To naszą głupotą (głupotą wyborców) jest to, że na swoich przedstawicieli wybieramy osoby, które nie potrafią zorganizować pracy dla siebie w sposób przejrzysty i transparentny. Jak radne wykażą brak interesu w swojej pracy w radzie chociażby w chwili uchwalania budżetu powiatu w ramach którego finansowana jest działalność jednostek w których pracują, a wysokość środków przeznaczonych na funkcjonowanie tych jednostek wpływa na wysokość ich wynagrodzeń.
Tragedią jest to, że do pracy w radzie nie garną się przedsiębiorcy, którzy rozumieją że pieniądze biorą się jedynie z pracy użytecznej, za to powszechnie kandydują urzędnicy różnych szczebli, dla których pieniądze biorą się ot tak po prostu skądś. Dlatego też, zarządzanie finansami w naszych samorządach przypomina przelewanie z próżnego w próżne, a życie gospodarcze w powiecie i gminach jest takie jakie jest. 14:51, 12.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Oglądałem taką bajkeOglądałem taką bajke

2 4

Nie był najmądrzejszy ! 15:02, 12.11.2017


ufoufo

0 0

to jest strzał w dziesiątkę
18:14, 16.11.2017


Co by nie było! Co by nie było!

9 16

W tym mieście jest tylko garść ludział, którzy robiad coś z serca bo lubią to robić i widać to gołym okiem. 1 Monika Sz. 2 Marcin S. 3 Małżeństwo Podeszwik 4 Kamil J. ; ) reszta jak juz coś zrobi to tylko dla kasy. 15:07, 12.11.2017

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PolakPolak

14 5

Marcin S.
Hahahahahahahahahaha przepraszam aż kawą się oplułem 15:21, 12.11.2017


hfhf

15 3

Hahaha dobre! Ale jajcarz z ciebie hehehe konkretna prowokacja! Jeszcze grabarza cmentarnego mogłeś dopisać, też kopie z pasji 15:23, 12.11.2017


hfjhfj

14 5

Tych, którzy robią coś z pasją nie zobaczysz na pierwszych stronach. Mają ważniejsze sprawy niż pokazywanie się publiczności i przypominanie o sobie w celu utrzymania pozycji, pracy albo zaspokojenia własnego ego. 15:38, 12.11.2017


GeniuGeniu

9 8

Marcin S -ale jaja.............. 16:58, 12.11.2017


kolokolo

12 2

Kolno to Kolno. Tak tu było jest i będzie nie ważne kto będzie rządził. Cała prawda. 15:45, 12.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ANIELAANIELA

2 1

Z takim podejściem to na pewno. 16:48, 12.11.2017


tak trochę z bokutak trochę z boku

15 6

Nepotyzm jest zjawiskiem zdecydowanie nagannym niezależnie od personaliów, czasów, układów politycznych, samorządowych. Dlatego do ustawy samorządowej powinno wpisać się prawny zakaz obejmowania jakichkolwiek stanowisk przez radnych w jednostkach im podległych podczas sprawowania przez nich kadencji. Wtedy nie będzie problemów. A tak jest oburzenie, krzyk i hejt w internecie. I tak na marginesie- te radne według prawa mogą tam pracować, czy to się podoba czy nie, a z drugiej strony chyba nie objęły aż tak ważnych i bardzo dobrze płatnych stanowisk. Podobne pieniądze można zarobić na budowie czy w markecie. 17:11, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

starystary

17 7

starosta i v-ce zatrudniajac panie, na polecenie przewodniczacego rady powiatu ,jednoczesnie prezesa pe-es-elu wpowiecie,pozbawili opozycje wradzie powiatu mozliwosci odwolania z funkcji tego ostatniego. zaleznsc partyjna oczywista. pani Koziol tez PSL.tlumaczenia starosty to bajka. 21:27, 12.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bezrobotnybezrobotny

4 0

Jak wszytko to tego pana Bajka. Zobaczycie po wyborach gdzie będzie pracował. Na pewno coś się znajdzie. Także obserwujcie. Bo teraz twierdzi, że jest do wszystkich ok. No zobaczymy . Na pewno na bezrobocie nie pójdzie. Chyba że kuzyn w odwecie zatrudni u siebie. 11:17, 13.11.2017


104 komentarze104 komentarze

10 8

Ale się boicie że przed wyborami zapytaj się mieszkańcy:
Ile wyście zrobili przez 4 lata kadencji ponowie radni?
Monika wiadomo działa i dla wielu radnych co nic nie robią stwarza zagrożenie. Policzymy się z wami drodzy radni podczas wyborów.
Do młodych przyszłość należy, działamy to przynosi efekty. 21:55, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WSTYD za takich poliWSTYD za takich poli

15 10

Widzisz Monia, a trzeba było do tej polityki? Po co Ci to !? Jesteś zbyt dobrym człowiekiem aby poruszać się wśród ludzi o takim poziomie. Niby mówią Polska inteligencja. Panie Boże zmiłuj się nad nimi wszystkimi bo nie widzą co czynią! Na zdjęciach tacy patrioci kwiatki, znicze, a drugiego człowieka by do granic możliwości zniszczyć chcieli! To dopiero wstyd i brak moralności! 08:31, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

OoopOoop

13 6

No cóż Szczerze powiedziawszy Agata ma prawo Pracować tam gdzie chcę jeśli ma kompetencje w tym względzie to niech pracuje a z drugiej strony moralnie więc sprawę powinna w tym momencie zrezygnować z radnej powiatowej w Kolnie Jeśli oczywiście to koliduje między tym a tym no tak uważam chociaż ostatnio moje zdanie na jej temat bardzo uległo zmiany i to na gorsze Z pewnych względów których nie będę ujawniał mi się wydaje że to jest parcie na przysłowiowy szkło z drugiej strony ma prawo Pracować tam gdzie chcę tylko że jeśli by się miało trochę tego honoru to by się położył o ten mandat w radzie powiatu i się spokojnie pracował a nie robiło sensację na całą gminę Ale jak to mówią kampania wyborcza ruszyła 09:22, 13.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

byłyPrzewodniczącybyłyPrzewodniczący

2 3

Wojtek wyluzuj, bo ci żyłka pęknie 16:53, 13.11.2017


WojtekWojtek

3 2

Krowy doję i mnie nie chcą bo smród 16:55, 13.11.2017


Wrażenie?!Wrażenie?!

10 14

Hmm tak sobie czytam przy kawie te wszystkie komentarze pod artykułami związanymi z radną Szymańską i widzę ....dookoła te same stwierdzenia moralność, wstyd, nepotyzm - mam wrażenie, że te komentarze pisze jedna i ta sama osoba, której wydaje się, że jest bardzo mądra i nikt się nie zorientuje! Flaki z olejem! KOBIETO! WRZUĆ NA LUZ! Jaka musisz być zdesperowana, że ta młoda dziewczyna tak Cię kole w oczy! 09:43, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eMeM

20 12

Co wy wypisujecie!
Przecież to jest chore, że członek rady powiatu pracuje w zakładzie podległym powiatowi. I na nic tu argument, że prawo na to pozwala. Jeżeli prawo na to pozwala, to jest to po prostu złe prawo. Jeżeli tego nie dostrzegamy i wydaje nam się to normalne, to świadczy to jedynie o naszym skretynieniu i przyzwyczajeniu się do patologii w takim stopniu, że ta patologia wydaje nam się być rzeczą normalną.
Gdyby Panie Beata i Monika miały zdrowy kręgosłup moralny, to albo nie przyjmowały by pracy, albo złożyły mandat.
10:09, 13.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tymczasem w kolneńsktymczasem w kolneńsk

8 1

Tymczasem w kolneńskich urzędach, w godzinach pracy, zainteresowane tematem Panie, siedzą i minusują nieprzychylne im komentarze.
Ot i cała prawda o ich bezinteresowności.

10:24, 13.11.2017


bo żyłka Ci pęknie!bo żyłka Ci pęknie!

2 2

i kto wtedy będzie *%#)!& tu pisał! 11:20, 13.11.2017


Liza Liza

11 7

Gwiazda ha ha ha ha ha ha ha ha 10:44, 13.11.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Oj tak!Oj tak!

2 10

nie dość, że ładna to i mądra! 11:21, 13.11.2017


cymbałkicymbałki

14 2

chyba ładnej kobiety nie widziałeś 11:47, 13.11.2017


alfalf

9 1

Z ładnej miski pies się nie naje 11:51, 13.11.2017


Ale kabarety!Ale kabarety!

11 19

Monika ach Monika ! Idź na całość! Ojej ciepłym moczem panie, które zamiast do roboty to żyją Twoim życiem! Czyżby wasze zbyt nudne było! 11:19, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NormaNorma

14 6

Co to za oburzenie? Każdy pracę załatwia przez znajomych, środowisko w którym się obraca. Nie zawsze wszystko musi być wcześniej ustawione. Skończyły się czasy siedzenia i nic nie robienia bo pracę i tak wykonać trzeba. Nie tylko picie kawy i jedzenie ciastek :-) 16:50, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

500 plus500 plus

14 13

No tak łatwo atakować PIS a 500 plus dobre co?. A może by tak pochylić się ku PSL. To dopiero przekręty. Proszę zajrzeć do powiatu. Tam wrze. Aż gorąco od kłamstw i kumoterstwa. Szpital, PUP, Zarząd Dróg, CPR, Poradnia itp. ludzie którzy nie powinni, a są. Gdzie wstyd i logika. Tu jest co pisać. Także dalej głosujmy bez zastanowienia. 19:28, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

500-500-

21 5

Chcesz przykładów kolesiostwa?! Zajrzyj do miejskich spółek, szkół etc. Tego nie przebije nikt i nic! Jeden prezes to już ze trzy razy hobby zmieniał. Raz rybak raz myśliwy niech się modli żeby jakiś paralotniarz burmistrzem nie został 20:02, 13.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DobreDobre

2 0

O to oto dóbr jest ???????????????? 20:20, 14.11.2017


Dobre sa rzeczy PSLDobre sa rzeczy PSL

8 6

Najlepiej to jak zatrudnil się jakiś czas po wyborach jeden z konktrkandydatow starosty na fotel wójta Grabowa. Śmieszne startował przeciwko staroscie a potem pracuje w szpitalu. 21:47, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgaIga

10 4

Człowiek mieszka ma wykształcenie wyższe i nie ma szans na pracę a taka przebiera... i co ona wie o życiu o lokalnym rynku pracy.. miasto się nie rozwija a cofa w rozwoju... centrum miasta jest tak zaniedbane że tylko żule się *%#)!& gapią. 22:31, 13.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DobreDobre

0 1

Od
o i taki z ciebie wykształcony fachowy miszkaniec Kolna
Pogodz się ze sobą 20:26, 14.11.2017


REKLAMA

jakucjakuc

7 2

już byłem :D 22:31, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgaIga

17 9

napewno burmistrz do wymiany ale kolniacy swoje ...im pasuje... 22:32, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwoIwo

4 1

http://kolniak24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/634_powiat/4533_szymanski_nie_mozna_tak_traktowac_ludzi_zobacz_wideo.html to nie jest nabór tylko wynik naboru. jaka nieuczciwość... 09:52, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kolnianka1Kolnianka1

8 14

Iga juz ty tak nie wymieniaj burmistrza, bo to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Zrobil i zrobi b.duzo dla naszego miasta, a ty zajmij sie lepiej soba i swoja rodzina. Dlaczego ludzie nie umieją docenić w tym mieście nic, dosłownie nic. A najbardziej negatywnie na temat wszystkiego i wszystkich wypowiadają sie ci co sami nic nie potrafią i nie robią. Ogarnijcie się w końcu. Jestem bezpartyjna :) 19:22, 14.11.2017

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

DerylDeryl

10 9

Czy mogę prosić o wymienienie dokonań obecnego burmistrza w celu zasygnalizowania jego zasług wobec miasta? 19:46, 14.11.2017


mieszkaniec mieszkaniec

13 11

Dokonania Burmistrza, budowa Parku Inwestycyjnego w Kolnie, teraz będzie rozbudowa parku, skanalizowanie 2/3 miasta, budowa wielu ulic w miejskie, termomodernizacja wszystkich budynków publicznych, remonty szkół, budowa sali sportowej w PS 1, tak cofnąć się do 2006 r jak Duda został burmistrzem a obecnie to inne miasto i nie ma dyskusji. 21:40, 14.11.2017


IgaIga

5 6

Po prostu za długo na jednym miejscu i kolesiostwo...zrobił co mógl i każdy inny by tak postąpił. nie robisz nic no właśnie trzeba komuś ustąpić miejsca żeby ci co mają układy mogli coś robić. a w naszym mieście powinniśmy dbać o młodych ludzi a nie kończą szkoły i siedzą na garnuszku rodziców kto by chciał takiego życia . bo wątpie że ci z urzędów by się zamienili empatii trochę ludzie... 09:57, 15.11.2017


IgaIga

1 1

a przychodnia też termomodernizacja... jak wygląda centrum miasta ... co parę metrów lokale do wynajęcia... też głosowałam na PiS ale tutaj nie widzę dobrej zmiany. 08:48, 16.11.2017


W PiSie nie lepiejW PiSie nie lepiej

24 2

A wiecie, że syn naszego burmistrza ma ciepłą posadkę WICEPREZESA w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych? To takie śmieszne towarzystwo częściowo kontrolowane przez państwową pocztę i odnogę KRUSu. Narzekacie na PSL, gdzie babki dostały chociaż pracę zgodną ze swoimi kompetencjami na stanowiska, które były potrzebne. A tutaj grubą kasę kroi rodzina burmistrza, na dowód wspólnafotka z prezesem KRUSu Sekścińskim w artykule: https://www.agrofakt.pl/agro-ubezpieczenia-doplatami-nowe-produkty-dla-rolnikow/ 12:03, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eMeM

12 1

Nepotyzm i korupcję polityczną (zwykłą zresztą też), należy tępić zawsze i wszędzie. To nie jest usprawiedliwienie, że robię tak, bo inni też tak robią. Albo ktoś jest łajdakiem i szubrawcem albo nie. Nie można częściowo być uczciwym a częściowo nie. 13:06, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jestem za a nawet prjestem za a nawet pr

10 1

Popieram w pełni eM. Nepotyzm i wykorzystywanie koneksji politycznych, towarzyskich, rodzinnych do zdobycia jakiegoś stanowiska w budżetówce czy instytucji samorządowej jest delikatnie mówiąc mocno kontrowersyjne. I nieważne czy to będzie ktoś z PO, PSL, PiS, SLD, koalicji rządzącej państwem, powiatem, sejmikiem, miastem, gminą itd. Te panie miałyby prawdopodobnie święty spokój gdyby zrzekły się swoich mandatów po otrzymaniu tych stanowisk. Wtedy nikt by nie zarzucałby im tego wszystkiego, prawdziwego czy wymyślonego, co piszą powyżej w komentarzach. A tak teraz muszą jako osoby publiczne znosić tę krytykę. Tak bowiem jest ta polityka: brudna, bezwzględna, bez zasad, wrażliwości, nastawiona zazwyczaj na zdobycie i utrzymanie władzy, coś za coś. Niestety. 17:07, 15.11.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TekstTekst

3 5

Kłamią się czytanie ze zrozumieniem, lub umyślne przekrecanie faktów.
W artykule pisze wyraźnie ze to nie są żadne stanowiska , tylko szeregowe zwyle miejsca pracy.
A przepraszam, może piszesz o tych pozostałych osobach których historia stanowisk jest poruszana przez komentujących. To tu masz rację 18:20, 15.11.2017


do Tekstdo Tekst

4 3

Jak to "szeregowe"? Czy Panie Beata i Monika będą w swoich nowych miejscach pracy jeździć na szczocie? 19:37, 15.11.2017


do Tekstdo Tekst

2 4

Jak to "szeregiwe"? Czy Panie Beata i Monika będą w swoich nowych miejscach pracy jeździć na szczocie? 19:40, 15.11.2017


kryształowy kryształowy

9 1

https://ubezpieczeniapocztowe.pl/o-nas/wladze/ 17:20, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam234adam234

16 8

Zasadnicze jest to że radne po prostu są bez honoru.

13:36, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pasierbpasierb

11 5

Zasadnicze jest to, że za grosz nie masz honoru. Bo groszy nie bierzesz pod uwagę tylko setki tysięcy zł 16:16, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

SiankoSianko

8 0

A kto by nie chciał otrzymywać z dwóch źródeł kaski ? 19:52, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eMeM

12 4

Jeżeli mowa jest o groszach za ciężką pracę, to dlaczego Paniom tak trudno z tych groszy zrezygnować?
A tak na poważnie, to niedługo będzie głosowania nad absolutorium dla Starosty i całego Zarządu Powiatu i chociaż może starosta nie jest lotny jeżeli chodzi o jakąś szeroką wizję Powiatu, to należy mu przyznać, że w kwestii lokalnej polityki zachowuje się jak stary lis. Tak że po co mu kłopotliwe pytania radnych i ryzyko głosowania przeciw, jeżeli może sobie te głosy kupić i to jeszcze nie za nie swoje pieniądze. Tak to widzę.
Sprawa etatów przedstawia się w sposób następujący.
Jeżeli w szkole jest potrzebny pedagog, to się zatrudnia pedagoga a nie kombinuje z ułamkami etatów tu 1/3, tam 2/3. W takich naczyniach to się co najwyżej wódkę kupuje. W czym pomoże uczniowi pedagog zatrudniony na 1/3 etatu, jeżeli więcej go w pracy nie ma niż jest, a jak jest to zaraz i tak musi gonić do drugiej szkoły.
To wygląda na ewidentne ciułanie (sztuczne tworzenie) etatu pod osobę.
W sprawie pomocy przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z PUP, to wniosek taki powinien wypełnić średnio rozgarnięty licealista. Jeżeli ktoś w chwili zakładania firmy potrzebuje pomocy wyspecjalizowanego doradcy, to niech się poważnie zastanowi czy nadaje się do tego i czy w ogóle w jego wypadku jest sens zakładania firmy, bo na dalszych etapach jej prowadzenia, będzie już tylko trudniej (np. kontrole ZUS, US i inn. straże i inspekcje - w zależności od profilu działalności) i może tego nie udźwignąć. Poza tym szkolenia z wypełniania wniosków, wyglądają tak, że pod nadzorem osoby która już to robiła wypełniany (najczęściej pospołu na jakiejś auli) jakiś jeden (dosłownie jeden) przykładowy wniosek - tak, że nie jest uzasadnionym, abyśmy myśleli o osobie po takich szkoleniach w taki sam sposób jak o profesorze uczelni wyższej.
Suma summarum stworzono etaty, które w zasadzie nie mają, przynajmniej w takiej formie, sensu istnienia, a pieniądze na nie przeznaczone są wydawane bez żadnego pożytku dla mieszkańców (chociaż to akurat włodarze mają z reguły w ....). Tak że nie zdziwię się jak za jakiś czas znowu przeczytamy na Kolniaku o kłopotach finansowych kolneńskiego szpitala i zaciąganiu przez Powiat kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego. Takie zawsze są konsekwencje przedkładania interesu grupy politycznej, nad interes ogółu.
A kto za to zapłaci? Ano my, poprzez gorszą opiekę w szpitalu, ograniczoną ofertę edukacyjną dla naszych dzieci i u mechanika przy wymianie wahacza *%#)!& na dziurawej powiatowej drodze. 09:22, 17.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GratulujęGratuluję

5 0

Bardzo dobry wpis. Prawdziwy. 11:59, 17.11.2017


eMeM

15 3

Jeżeli mowa jest o groszach za ciężką pracę, to dlaczego Paniom tak trudno z tych groszy zrezygnować?
A tak na poważnie, to niedługo będzie głosowania nad absolutorium dla Starosty i całego Zarządu Powiatu i chociaż może starosta nie jest lotny jeżeli chodzi o jakąś szeroką wizję Powiatu, to należy mu przyznać, że w kwestii lokalnej polityki zachowuje się jak stary lis. Tak że po co mu kłopotliwe pytania radnych i ryzyko głosowania przeciw, jeżeli może sobie te głosy kupić i to jeszcze nie za nie swoje pieniądze. Tak to widzę.
Sprawa etatów przedstawia się w sposób następujący.
Jeżeli w szkole jest potrzebny pedagog, to się zatrudnia pedagoga a nie kombinuje z ułamkami etatów tu 1/3, tam 2/3. W takich naczyniach to się co najwyżej wódkę kupuje. W czym pomoże uczniowi pedagog zatrudniony na 1/3 etatu, jeżeli więcej go w pracy nie ma niż jest, a jak jest to zaraz i tak musi gonić do drugiej szkoły.
To wygląda na ewidentne ciułanie (sztuczne tworzenie) etatu pod osobę.
W sprawie pomocy przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z PUP, to wniosek taki powinien wypełnić średnio rozgarnięty licealista. Jeżeli ktoś w chwili zakładania firmy potrzebuje pomocy wyspecjalizowanego doradcy, to niech się poważnie zastanowi czy nadaje się do tego i czy w ogóle w jego wypadku jest sens zakładania firmy, bo na dalszych etapach jej prowadzenia, będzie już tylko trudniej (np. kontrole ZUS, US i inn. straże i inspekcje - w zależności od profilu działalności) i może tego nie udźwignąć. Poza tym szkolenia z wypełniania wniosków, wyglądają tak, że pod nadzorem osoby która już to robiła wypełniany jest (najczęściej pospołu na jakiejś auli) jakiś jeden (dosłownie jeden) przykładowy wniosek - tak, że nie jest uzasadnionym, abyśmy myśleli o osobie po takich szkoleniach w taki sam sposób jak o profesorze uczelni wyższej.
Suma summarum stworzono etaty, które w zasadzie nie mają, przynajmniej w takiej formie, sensu istnienia, a pieniądze na nie przeznaczone są wydawane bez żadnego pożytku dla mieszkańców (chociaż to akurat włodarze mają z reguły w ....). Tak że nie zdziwię się jak za jakiś czas znowu przeczytamy na Kolniaku o kłopotach finansowych kolneńskiego szpitala i zaciąganiu przez Powiat kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego. Takie zawsze są konsekwencje przedkładania interesu grupy politycznej, nad interes ogółu.
A kto za to zapłaci? Ano my, poprzez gorszą opiekę w szpitalu, ograniczoną ofertę edukacyjną dla naszych dzieci i u mechanika przy wymianie wahacza *%#)!& na dziurawej powiatowej drodze. 09:26, 17.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

eMeM

2 1

To *%#)!& to nie wulgaryzm określający pewien rodzaj kobiet, tyko słowo przeciwne do "przytwierdzonego". Redakcja niech popracuje nad słownikiem autokorekty. 09:42, 17.11.2017


poloketpoloket

15 4

Life is brutal: trzeba wybierać albo sprawowanie mandatu radnego albo zatrudnienie w trakcie kadencji w podległej samorządowi instytucji albo branie na klatę fali krytyki. Innego wyjścia nie ma. 10:37, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cogitocogito

12 0

Czegoś nie rozumiem. Kilka lat temu (około 5- 6 ) kiedy uczniów w LO 1 było dużo więcej (po 4 klasy w każdym roczniku) było pół etatu pedagoga (przewinęło się kilku pedagogów), a teraz kiedy szkoła boryka się z niżem demograficznym rozumiem z w/w artykułu wynika że teraz jest w sumie jest 2/3 etatu (wzrost godzin o 25% w porównaniu do stanu sprzed kilku lat). LO to dobra szkoła pod względem i wyników w nauce i zachowaniu uczniów to raczej aż tak trudnych przypadków nie przybyło tam aż tak wielu. Chyba, ze się mylę, ale wtedy to by źle świadczyło o szkole, czego jako jej absolwent nie chcę przyjąć do wiadomości i w to po prostu nie mogę uwierzyć. W ZST też był już zatrudniony pedagog i jeżeli trzymając się słów dyrektora nasiliły się problemy wychowawcze to trzeba jemu przyznać więcej godzin, bo on miał już doświadczenie, kompetencje, znał dobrze tamte środowisko uczniowskie i jego problemy. No to o co chodzi? 17:09, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do eMDo eM

5 8

Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, byłam dzisiaj w UPracy i nie chodzi o jakieś szkolenia na sali z zakładania firmy. Czytałam też o co chodzi z tym dofinansowaniem i powiem, że to fajna sprawa móc zrobić sobie jakiś profesjonalny kurs.
Poza tym kto Cię uprawnia do oceniania innych ludzi i ich poziomu inteligencji. Twoja buta i cynizm? Uważasz, że ty jesteś najmądrzejszy, a wszyscy inni co mają jakieś wątpliwości wypełniając dokumentację to osły? Otóż oświecę cię i powiem, że nie masz prawa tak oceniać innych.
A tak na marginesie i poza podziałami to te panie zostały (też i przeze mnie bezpartyjej) wybrane przez ludzi i nie masz prawa podżegać je do zdania mandatu radnego.
Zacznij szanować innych, może poczujesz się lepiej i przestaniesz być tak zgorzkniałym człowiekiem. 17:35, 17.11.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

eM eM

6 2

Pisałam o szkoleniach zewnętrznych organizowanych dla kadry urzędniczej, a nie o szkoleniach organizowanych przez PUP dla petentów (informacja o tych drugich pojawiła się na Kolniaku ponad godzinę po moim wpisie). Poza tym to tak po prawdzie wiele z firm zakładanych z dofinasowaniem PUP tworzonych jest na siłę i upada po upływie wymaganego 1ego roku funkcjonowania.
Gdzie w moim tekście jest słowo o osłach? Pada nazwa tylko 1ego zwierzęcia i to raczej w pozytywnym kontekście. Nie ma też wzmianki negującej czyjś poziom intelektualny, sama zresztą też nie posiadam tytułu profesorskiego i w żaden sposób z tego powodu nie ubolewam.
Do przedstawienia mojej prywatnej oceny całej sprawy upoważnili mnie założyciele tego portalu poprzez stworzenie funkcji dodawania komentarzy pod napisanym przez nich, po zdobyciu i sprawdzeniu prawdziwości informacji, artykułem. Wszystkie powyższe posty mają charakter ocenny i takie pozostaną. Ważne jest aby te oceny miały pluralistyczny charakter, a nie jak na witrynach Gazety Wyborczej czy TVNu, zawierały opinię tylko jednej strony. Jeżeli nie jest Pani zadowolona z faktu, że ktoś może wyrazić opinię sprzeczną z Pani zdaniem, to proszę złożyć skargę do Timmermansa i jego funfla Guya i dla pewności jeszcze poskakać z Giertchem na wiecu z parasolką.
Panie sprawują mandat publiczny, pracują w instytucjach publicznych, mają pensje płacone z publicznych pieniędzy, zajmują się sprawami publicznymi, to forum jest publiczne, wszystko się zgadza, zatem dlaczego niby nie mam mieć prawa zabierania głosu w publicznej bądź co bądź sprawie.
Nie mogła Pani wybierać obu Pań jedocześnie, gdyż kandydowały one z różnych okręgów i z różnych list. W sumie na Panie Monikę i Beatę oddano w 2014 roku 592 głosy spośród 31874 osób uprawnionych do głosowania i 14483 wszystkich głosów ważnych, to jest odpowiednio 1,8% uprawnionych i 4% głosujących. Wynika z tego, że i tak rządzi nami mniejszość. Jednakże to nie my powinniśmy się spierać ze sobą o te procenty, tylko politycy zabiegać o nie u nas. Tylko czym? Demonstrowaniem nepotyzmu w praktyce?
Podżegać można do przestępstwa i tu ma Pani racje, tego nie wolno. Do radnych możemy co najwyżej apelować, ale te apele częstokroć pozostają wołaniem na puszczy. Przypomnieć należy jedynie przypadek radnego z Małego Płocka, który rękoma i nogami trzymał się funkcji, aż komisarz wyborczy musiał go wywalić z Rady na zbity pysk. Tam też wszystkie pociotaki radnego krzyczały, że to w sumie fajny chłop. I co my z jego fajności mamy? Wstyd na całą Polskę.
Przykre z pewnością jest dla bohaterek całej aferki czytanie tych wpisów, ale to wytłumaczył już wcześniej poloket.
Proszę pomyśleć też o aspektach społeczno-ekonomicznych całej sprawy, a nie tylko uczuciowych, bo w przeciwnym wypadku jeszcze długo będzie Pani odwiedzała PUP w charakterze petenta. Czego jednak nie życzę.
Dziękuję jednak za uwagi. Dyskretne przejście Pani nad tematem podłoża politycznego całej sprawy, utwierdza mnie jedynie w przekonaniu o słuszności moich przypuszczeń, które wyraziłam we wstępie poprzedniego postu. 19:32, 17.11.2017


weźSięDoRobotyweźSięDoRoboty

3 5

szanowna pani nie bezpośrednio nazywasz nas "osłami", ale okrężnymi opisami już tak. Więc nie dziw się, że w wyniku tego nastąpił protest. Nikt nie twierdzi, że nie masz prawa wyrażać swojej opinii, ale pamiętaj że ona jest subiektywną opinią, którą próbujesz innym narzucić.
Rozumiem, ze nie jesteś pracująca (piszesz o 10:09, 10:06, 9:22, 9:26, nie licząc pozostałych nicków).
Próbujesz też wszystkich, którzy nie podzielają twojego zdania przypisać do konkretnych ugrupowań politycznych , co jest co najmniej nie do przyjęcia.
Ponadto łatwo można sprawdzić ile kosztuje samorząd praca tych pań i skąd pochodzą środki. Czy aby z znienawi...dzonej UE i inne środki dla ludności która z tego będzie korzystała.
Jeśli chodzi o PKW z 2014 to tak dla jasności i precyzyjnie: przy frekwencji 47,18% dla Kolna -Monika Szymańska 137 głosów=3,98%, Andrzej Duda 216głosów =6,22%, Adam Pasierbiewicz 62 głosy=1,8%; dla gminy Turośl przy frekwencji 53,92% - Agata Kozioł 455 głosów=13,13%, Jerzy Lewandowski 182głosów=5,25%. Czy przy takich wynikach nadal obstajesz, że słowo "podżeganie" nie jest zasadne. Pewnie nadal będziesz podtrzymywać swój upór, bo przecież nikt nie może być bardziej obiektywny i nikogo zdanie nie może się liczyć tylko twoje.
Przytyczka do politycznej przynależności tylko utwierdza o twojej.
Mimo wszystko pozdrawiam

21:53, 17.11.2017


eMeM

5 3

No to dzisiaj trochę wcześniej, bo jest sobota i po dojeniu nie trzeba wyprawiać dzieci do szkoły.
Jeżeli, ni chce być Pani porównywana z pewną grupą polityczną, to nich nie zachowuje się Pani tak jak oni, tj nie przekręca znaczenia słów (podżeganie nie jest z tożsame ze słowem namawianie, podżeganie to specyficzny rodzaj namowy - namawianie do popełnienia przestępstwa), nie wkłada komuś w usta słów, których ta osoba nigdy nie wypowiedziała (w którym konkretnie momencie jest mowa, nawet oględna o "osłach" - może wypadałoby dać jakiś cytat?), nie zaprzecza słowom, które wcześniej się rzuciło "kto Cię uprawnia do oceniania innych ludzi" a później "nikt nie twierdzi, że nie masz prawa wyrażać swojej opinii", zaprzeczanie istnieniu faktów oczywistych, a oczywistym w tym wypadku jest to, że każda opinia jest subiektywna czyli inna niż obiektywna (obiectivus z łac. znaczy sprawiedliwy, a Pani rozumie słowo obiektywny jako popierany przez większość, to nie to samo. Tutaj kłania się znowu przekręcanie znaczenia słów), manipulowanie danymi matematycznymi (Panie są radnymi powiatu, nie gmin i w odniesieniu do wszystkich 31874 wyborców w powiecie wypadałoby liczyć im poparcie, bo działania radnych powiatowych mają wpływ na życie wszystkich mieszkańców powiatu, a sam system wyborczy nigdy w 100% nie odzwierciedla rzeczywistego poparcia, bo żeby tak było to wówczas w radzie zasiadać musiałyby osoby, które otrzymały 1 głos). Przy braku argumentów atakuje Pani osobę nie poglądy (samo hasło "weźSięDoRoboty" dobitnie o tym świadczy). Nie podoba się Pani że pojawił się, jak się później okazało trafny komentarz w sprawie, a normalnie nie powinno podobać się już samo zjawisko nepotyzmu, które jest istotą sprawy (no chyba, że temat bezpośrednio Panią dotyczy).
Radzę mniej emocji, więcej myślenia. 09:25, 18.11.2017


Bury Zza KratBury Zza Krat

10 6

Pani Agata Kozioł startowała z list PSLu. PSL jest ugrupowaniem politycznym mającym szczególnie bogatą historię korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa, w związku z powyższym nie bez zasady jest sformułowanie, że przynależność partyjna zobowiązuje - nie twierdzę, że ono bezpośrednio dotyczy Pani Kozioł. A tak na marginesie to ten twór "polityczny" w postaci PSL jeszcze dycha czy zdechł śmiercią naturalną? 07:58, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piotrowic zza kratPiotrowic zza krat

5 2

Pan Jerzy Lewandowski startował z listy PSL, ale wiatry zaczęły wiać w drugą stronę i chorągiewka przekręciła się. Dzięki temu można dostać stanowisko , wyrachowanie wzięło górę.
Sprzedawczyków u nas dostatek. Wstyd. Czy ktokolwiek w przyszłości jest w stanie takiemu komuś zaufać?
Nie żebym mówił ze przynależność partyjna zobowiązuje, ale temu panu blisko z SLD do Psiuuuu 08:35, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Agatka i Monisia Agatka i Monisia

9 5

Zasadnicze jest to że radne po prostu są bez honoru. 09:41, 18.11.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

annaanna

5 4

Bóg Honor Ojczyzna występują zawsze w komplecie. Jak brakuje jednego, to i pozostałe dwa tracą na znaczeniu. 12:08, 18.11.2017


annaanna

0 3

jakiś dureń zminusował
katolik sprzedajny i zdrajca jednocześnie 21:54, 18.11.2017


GallllGallll

0 0

ukrzyżować go, a co tam ,nam wszystko mozna 17:40, 19.11.2017


j23j23

4 4

Czyżby eM to tak jak w Bondzie, sekretarka a w turoślańskich realiach Monia, a jej przeciwniczka to zainteresowana sprawą Beatka? 12:09, 18.11.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

32J32J

3 0

Może jednak to efciaMichaś 14:02, 18.11.2017


JustynaJustyna

1 0

Pierwsza jako eM to z pewnością nie. Wystarczy spojrzeć na poziom jakości wypowiedzi. Druga to już tak. Kto inny może być aż tak zbulwersowany niemiłym komentarzem jak nie Beatka. 17:40, 18.11.2017


gbhgbh

1 0

aM to nie Monia, nie ten rozum, raczej ten młody gościu z pudełka
ale reszta to tak
becia jak nic, pretensja na cały świat że po znajomośći nie dadzą zajumać 22:40, 18.11.2017


REKLAMA

daj spokuj eMdaj spokuj eM

3 0

Daj spokój eM, Beci nie wytłumaczysz. Ona nigdy nie wstawała o w pół do szóstej do krów, dlatego dużo się zna na doradzaniu w rolnictwie. Nigdy nie prowadziła własnej firmy, dlatego dużo się zna na doradzaniu przedsiębiorcom. A ile węgla wyfedrował ze śląskich kopalń, dlatego dużo się zna na energetyce.
Po prostu cud nie kobieta.
Który z was jeszcze wieży w nieomylślność urzędników. Który z was jeszcze wieży, że ktoś zrobi porządek za niego.
I kto za to wszystko płaci? czyim kosztem i z czyjej pracy.


20:54, 18.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wiarawiara

0 0

jeszcze żebyś trochę szkół liznął 07:24, 19.11.2017


do Betydo Bety

3 0

Gebels z radości w grobie się przewraca, jak cię czyta. 21:22, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anaana

3 3

Ci nami rządzący są tak *%#)!& że nie potrafią ukryć nawet swoich intencji tzn parcia na stołki. I chociażby z tego powodu, jako skończeni kretyni nie zasługują na nasz głos.
Jak oni mogą zarządzać budżetem powiatu jak o swoim prywatnym nie mają zielonego pojęcia w chwili gdy wujek starosta nie pomoże. 21:50, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loadload

3 1

Te takie mądre, którym nie pasuje krytyka
Niech poszukają dobrego bolca w chacie, albo uodpornią się na krytykę.
Dziewuchy chciałyby przeżyć cztery lata w burdelu i wyjść z tam tąd jako dziewice 22:55, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a420a420

1 0

becia , jadź na przeciwników przece fucha po znajomości to nic złego 23:06, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiciwici

4 0

Dzisiejsze PSL wywodzi się z ZSL- przybudówki PZPR. ZSL nie miało nic wspólnego z takimi wybitnymi, niepodległościowymi politykami jak Witos, Rataj czy Mikołajczyk. Kariery w ZSL zaczynało natomiast wielu znanych liderów dzisiejszego PSL, m.in.: Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński, Marek Sawicki, Jan Bury, Stanisław Żelichowski, Eugeniusz Kłopotek, Mieczysław Kasprzak itd. 23:26, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tedted

5 3

Poprzednik ma stu procentową rację. Z ZSLu była chociażby Kopaczowa. I dltego też tak wielu działaczy chłopskich odeszło na początku lat 90tych, bo honor nie pozwalał im brnąć w to ZSLowskie bagno.
Dlaczego dzisiejszy PSL nie jest w stanie należycie uczcić Pużaka. Dlaczego nigdy PSL nie podjął nawet takiej próby.
Bo Pużak to właśnie Bóg Honor i Ojczyzna, a dzisiejszy PSL to "by żyło się lepiej"-naszej familli. 23:55, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Raz sierpem, raz młoRaz sierpem, raz mło

2 0

Po co o trupach rozmawiać? PSLu już nie ma. Czerwone chłopki popadli w polityczny niebyt. Chciwość plus braki intelektualne zrobiły swoje. Jeszcze tylko społeczeństwo zapewni niektórym z nich wakacje na koszt podatnika - żeby Bury nie czuł się samotny - i można zerwać koniczynkę. Kto wie, może i u nas w gminie znaleźliby się oddani działacze chłopscy, którzy podczas rozmowy z prokuratorem wyjaśniliby sens lokalnej "służby". Wiatr, który dziś wieje przynosi zmiany... 08:00, 19.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TadeuszTadeusz

2 0

Może i PSL jako organizacja odchodzi w niebyt, ale ludzie wchodzący w jego skład, wraz ze swoimi metodami działania pozostali, przenosząc się do innych ugrupowań. Przykładem jest chociażby powyższa sprawa. 08:41, 19.11.2017


stachu stachu

3 3

ale na wsi jeszcze tej partyii sporo ufa i wierzy, bo rolnicy myślą że ta partia jest wybitnie agrarna i od ponad 100 lat broni ich interesów 10:40, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻenadaŻenada

5 9

Tego już nie da się czytać, ani komentować, nawet dla długodystansowców to już przesada, do porzygania.
Próbujecie na tych młodych kobietach wywrzeć presję i ukarać że się nie podporządkowały i mają swoje zdanie na konkretne tematy. Młode a tak twarde sztuki okazały się :D Dziewczyny szacun 11:12, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Rolnik na zagrodzieRolnik na zagrodzie

9 0

Ustawa nakłada na radnego też pewne ograniczenia w możliwości podjęcia zatrudnienia. I tak:

z radnym nie może być nawiązany stosunek pracy w starostwie powiatowym powiatu, w którym radny uzyskał mandat.

radny nie może pełnić funkcji kierownika powiatowej jednostki organizacyjnej oraz jego zastępcy.

Niezastosowanie się do tych przepisów powoduje wygaśnięcie mandatu radnego.

Zarząd powiatu lub starosta nie może powierzyć radnemu powiatu, w którym radny uzyskał mandat, wykonywania pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej. 12:41, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSMS

5 1

Po lekturze artykułu i dłuuuugiej analizie komentarzy nasuwa się smutny obraz Naszej społeczności. Problem nie pojawia się w niby elitach, które z nas wyrastają, ale o wiele wcześniej, bo w nas samych. Czytając powyższe posty w większości przypadków górę biorą złe emocje w postaci zwykłego prostactwa, chamstwa, braku osobistej kultury a w szczegółach co po niektórych wypowiedzi, prozaicznego nieuctwa. Dalsza lektura artykułu i komentarzy to doskonałe studium chciwości, bałwochwalstwa, pogardy dl innych, zawiści i najzwykleszej bezinteresownej podłości. Zastanówmy się nad sobą, bo swoboda wypowiedzi swobodą, ale gdzie rozum i szacunek dla bliźniego i często dla samego siebie.
Tacy niestety jesteśmy. I w związku z tym, nie powinno nas zdziwić, że w przededniu wyborów, lokalni politycy, zaczną nas napuszczać jednych na drugich i utwierdzać w konieczności trwania w biedzie. Wszak tak najłatwiej nas rozegrać. A to, że sobie pokrzyczymy w temacie zatrudnienia Radnych, to tyle że sobie pokrzyczymy. Radnym nie ubędzie, nam się nie poprawi. I rządzący o tym doskonale wiedzą.
Ma ktoś pomysł na wyjście z tej matni? 23:06, 20.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MamMam

0 3

Zająć się SWOIMI sprawami. 06:28, 21.11.2017


YRYR

6 0

MS trochę masz racji, ale tez nie można przymykać oczu na jakieś nie do końca przejrzyste sytuacje, budzące niepotrzebne pytania. To się nazywa kontrolą społeczną. Radny jest osobą publiczną, dlatego musi liczyć się z krytyką jego działalności. Ale bez chamstwa, wyzywania, piętnowania, z zachowaniem kultury wypowiedzi, bez osobistych aluzji. 07:11, 21.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017