REKLAMA

Skarga oddalona. Ryszard Piwowarski znalazł rozwiązanie problemu

15:01, 11.01.2018 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Znamy decyzję komisji rewizyjnej w związku ze skargą na działalność dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie. Skarga została złożona przez mieszkańca miejscowości Czerwone. Członkowie komisji uznali skargę za niezasadną.

Komisja Rewizyjna przeanalizowała korespondencję dotyczącą skargi, wysłuchała wyjaśnień Dyrektora PZD oraz dokonała oględzin miejsca, w którym pracownicy PZD prowadzili prace.

Komisja ustaliła, że zarzut skarżącego, iż na działkę jego córki usytuowaną przy drodze powiatowej Czerwone – Kozioł zleca się przepuszczanie wody nie potwierdził się. Mężczyzna  twierdził, że w dniu 31 października 2017r. Dyrektor PZD w Kolnie zlecił przekopanie koparką przepustów z drogi na działkę, aby odprowadzić wodę.

– Dyrektor przyznał, że w tym dniu pracownicy PZD zostali skierowani na drogę powiatową w miejscowości Czerwone, celem wyczyszczenia rowu odwadniającego usytuowanego w ciągu w/w drogi  i udrożnieniu kraty kanalizacji deszczowej, z której woda jest odprowadzana do tego rowu – tłumaczy Agata Kozioł. – Wyjaśnił, że przedmiotowe prace zostały podjęte w celu usunięcia zastoiska wody uniemożliwiającego swobodny przejazd pojazdów.

Komisja Rewizyjna dokonała oględzin miejsca i stwierdzono, iż właściciel działki sąsiadującej z drogą powiatową zawyża teren wzdłuż pasa drogowego, co powoduje zakłócenie naturalnego spływu wód.

Również zarzut dotyczący używania niecenzuralnych słów przez dyrektora PZD podczas rozmowy telefonicznej ze skarżącym nie potwierdził się. Z oświadczenia Dyrektora PZD wynika, że nie używał on żadnych wulgaryzmów podczas rozmowy ze Skarżącym.

Według radnego Piwowarskiego sprawa powinna znaleźć inne rozwiązanie. Zaznaczył jednak, żeby nie odbierać tego jako krytyki pod adresem dyrektora PZD. Radny uważa, że trzeba w tym miejscu zrobić po prostu chodnik oddzielający pas drogowy od działek. Wtedy woda nie będzie spływać na prywatne nieruchomości. Radny przypomniał, że taki pomysł miał także wicestarosta. Sprawa rozbija się teraz tylko o koszty.

– Jeżeli tego nie załatwimy, to ciągle będzie obrywał dyrektor – podsumował Piwowarski.

Starosta z kolei stwierdził, że prace były prowadzone w ramach zwyczajowej konserwacji poboczy.

– Jeżeli pobocze jest wyższe od jezdni, to te pobocze się zbiera – mówi Stanisław Wiszowaty. – My nie możemy doprowadzić do sytuacji, że zarządca odpowiedzialny za drogę nie będzie mógł wyrównać pobocza. Rozumiem rolnika, ale coś z ta wodą trzeba zrobić, bo inaczej będziemy statkami pływać.

 

 

(R.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

JacekJacek

6 9

Stara sitwa i tego nie zmieni 06:02, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek trzebaJacek trzeba

9 16

Trzeba na Kolno telewizje prace po znajomosci. Skargi. Dosc tych rzadzacych trzeba zmienic Wojt Tadeusz Klama to byl godny zaufania czlowiek 06:09, 12.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oleole

4 1

to tej samej wody nie wchodzi sie dwa razy kolego 11:59, 12.01.2018


ole ole

8 1

starosta ma racje zebrac poboczei po temacie 12:09, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlinaAlina

2 1

Jeżeli problem jest natury technicznej, to może warto zwrócić uwagę na fakt, że żyjemy w XXI wieku i w związku z tym powinien być on już dawno rozwiązany. 14:20, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Droga to nie kanałDroga to nie kanał

4 0

Przy mojej łące też chcę chdnik. A co mi ktoś zabroni? :D 15:16, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KkkkkkkKkkkkkk

0 3

Chiluś taki z Ciebie Derektor jak z Kziej pip.y trąba..... 19:52, 15.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OooooOoooo

2 2

No tak posłuchać co niektórych to można by rzec że po h...u fest mamy brygade w powiecie. Ha ha . Tylko wulgarne słowa docierają. A może z ręki do ręki ...... 19:58, 15.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kleikkleik

1 0

czuć wybory i jechanie jedni na drugich oj czuć. polityka ? współczuje panom starostom i wice, widać kto ma wyższe zapędy bo biznes nie idzie oj widać. 07:29, 16.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018