REKLAMA

Policja uświadamia i radzi, jak unikać niebezpieczeństw

09:19, 15.06.2017 |
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Kolno

Kolneńscy policjanci spotkali się z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie. Podczas spotkania rozmawiali o zagrożeniach wynikających z zarobkowych wyjazdów zagranicznych oraz o niebezpieczeństwie spowodowanym używaniem środków psychoaktywnych, jakimi są dopalacze.

– Spotkanie dotyczyło ważnych problemów społecznych – informuje oficer prasowy kolneńskiej komendy Joanna Makarewicz. – Policjantka przedstawiła zagrożenia wynikające z używania przez młodzież środków psychoaktywnych, jakimi są dopalacze. Przypomniała młodym ludziom o konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego postępowania. Omówiła zasady odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne oraz za zachowania mające cechy demoralizacji.

Młodzież dowiedziała się też gdzie może szukać pomocy w przypadku kontaktu z dopalaczami. Omówiono ponadto zjawisko handlu ludźmi, obozów pracy i nielegalnego zatrudnienia.

Młodzież otrzymała jasny komunikat – czujność i rozwaga, wynikająca z posiadanej wiedzy niejednokrotnie zapobiega ludzkim dramatom.

Źródło:  www.kolno.policja.gov.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017