REKLAMA

Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji

12:56, 11.08.2017 |
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie w czasie wakacji  organizują spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy spędzają je w miejscu zamieszkania. 

Biblioteki publiczne, wiejskie świetlice, szkoły podstawowe, plaża w Stawiskach, to niektóre z miejsc, gdzie mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

– W czasie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na strzeżonych kąpieliskach, a także przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach – informuje oficer prasowy kolneńskiej policji Joanna Makarewicz. – Policjanci omówili również zasady panujące podczas górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych. Dzieci miały okazję do utrwalenia sobie numerów alarmowych, jak też zasad, których muszą przestrzegać jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. W tym okresie szczególnie należy rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami czy nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem), jak też o pomocy rodzicom w pracach polowych. 

– W trakcie tegorocznych wakacji przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo” – dodaje Makarewicz. – To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej honorowym patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Źródło:  www.kolno.policja.gov.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018