REKLAMA

Kolneńscy policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”

15:35, 09.01.2018 |
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Kolno

Poruszają problematykę uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz prawnych skutków ich zażywania. Młodzież dowiedziała się także, jaka jest ich odpowiedzialność prawna za popełnione czyny i co to jest demoralizacja.

W tym tygodniu policjanci spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kolnie.

– Podczas zajęć prelegenci omawiali zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich w związku z popełnianiem czynów karalnych w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także omawiali przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich – informuje oficer prasowy kolneńskiej komendy Joanna Makarewicz. – Podkreślano, że nawet jednorazowe eksperymentowanie z takimi środkami może być bardzo niebezpieczne dla młodego, rozwijającego się organizmu.

Spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji.

Z kolei w ubiegłym tygodniu policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Porytem.

– Spotkanie cieszyło się dość dużym zainteresowaniem wśród odbiorców o czym świadczyły liczne pytania zadawane prelegentom – podsumowała Makarewicz. – Tego rodzaju prelekcje będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło:  www.kolno.policja.gov.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018