REKLAMA

Kolneńscy policjanci podsumowali miniony rok

14:17, 10.01.2018 |
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Kolno

W środę 10 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kolneńskiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w roku 2017.  W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski.

Stan bezpieczeństwa omówił Komendant Powiatowy Policji w Kolnie młodszy inspektor Artur Żebrowski.

–  O 52 zdarzenia wzrosła liczba przestępstw, lecz zwiększył się również wskaźnik ich wykrywalności do poziomu blisko 85 procent – poinformował komendant.

Szef kolneńskich policjantów zaprezentował również dane, z których wynika że w minionym roku policjanci bardzo szybko  reagowali na zgłoszenia obywateli.  Odnotowali również o 116 mniej interwencji, niż w roku 2016. 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski  zwrócił uwagę na spadek ogólnej ilości przestępstw w województwie podlaskim, korelując je z wynikami  w powiecie kolneńskim.

Komendant podkreślił również dobrą koniunkturę na drogach na terenie garnizonu  –  spadła bowiem ilość osób zabitych oraz zmniejszyła się liczba wypadków.

Podziękował kolneńskim policjantom za ich efektywną służbę oraz omówił znaczenie programu modernizacji służb mundurowych, na który to zostało przeznaczone ponad 9,2 mld złotych z budżetu państwa.

 Komendant zaznaczył również, że od lat nie było tak dużego zaufania społeczeństwa do Policji jak obecnie.

W spotkaniu,  poza policjantami i pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, uczestniczyli między innymi:  Kapelan kolneńskiej Policji  ks. Dziekan Stanisław Uradziński, Starosta Kolneński Stanisław Wiszowaty, Sędzia Sądu Rejonowego w Łomży Zamiejscowego Wydziału Karnego w Kolnie Piotr Rykaczewski, Prokurator Rejonowy w Kolnie  Przemysław Szymanowski, a także samorządowcy z powiatu kolneńskiego.

Źródło:  www.kolno.policja.gov.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JajaJaja

18 1

"Komendant zaznaczył również, że od lat nie było tak dużego zaufania społeczeństwa do Policji jak obecnie"

Nie no pękam ze śmiechu ha ha dzisiaj policjantów poszukuje się w urzędach. Dopiszcie ile wlepiono mandatów za picie w miejscu publicznym, za złe przejście przez pasy oraz ile skradzionych rzeczy odzyskaliście ? 19:44, 10.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018