Zamknij
REKLAMA

Zorganizowali praktyczny pokaz pomocy osobie, pod którą załamał się lód

16:40, 09.02.2018 |
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Kolno

Kolneńscy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego. Pokazowi przyglądała się młodzież ze szkoły w Ptakach, która dowiedziała się w jaki sposób reagować w sytuacji, gdy pod kimś załamał się lód oraz jak pomóc osobie tonącej.

Dzisiaj policjanci i strażacy z Kolna zorganizowali praktyczny pokaz pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Zamarznięte akweny kuszą wielu. Wchodzą na nie osoby łowiące ryby, ale również i dzieci.

Wraz z nadejściem odwilży pokrywa lodowa zaczyna się topić. Osoba pod którą załamie się lód ma tylko kilka minut, aby wydostać się na powierzchnię.

 – W trakcie pokazu policjanci i strażacy zaprezentowali, w jaki sposób można samodzielnie wydostać się z wody i jak pomóc osobie tonącej wykorzystując specjalistyczny sprzęt oraz przedmioty takie jak gałąź, linka holownicza czy drabina – informuje oficer prasowy Joanna Makarewicz. – Funkcjonariusze przestrzegali także przed zabawą na zamarzniętych zbiornikach wodnychM młodzież otrzymała rady co robić gdy jesteśmy świadkami takiego wypadku.

Źródło:  www.kolno.policja.gov.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

~~anonim~~~~anonim~~

4 0

te szkolenie to chyba dla pana od wuefu z ptakow bylo bo niedawno na lekcjach zabieral dzieci na glebokie stawy.. i mowil dzieciom ze da minusa jak ktos nie wejdzie.. dobrze ze nie stala sie tragedia 11:26, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolniak 24kolniak 24

0 1

hmmm a co dokladnie robila tam policja w czym konkretnie pomagala ?? :D :D 17:22, 13.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KUNTA KINTEKUNTA KINTE

0 0

Robili to co do nich w tym momencie należało...leszcza nie szukała...człowieczku. 13:36, 16.02.2018


REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018