REKLAMA

Czy ktoś ma problem z oceną swojego poziomu intelektualnego?

11:00, 11.01.2017 |
REKLAMA
Skomentuj

Nie mi to oczywiście osądzać, gdyż ponieważ sam jestem, że tak się wyrażę – niezbyt lotny umysłowo. Jednakowoż, mając to na względzie, staram się najpierw pomyśleć, a potem dopiero – przejść do działania. Poza tym mnie akurat wszyscy wyzywają od durniów, to się nawet przyzwyczaiłem do życia z takim garbem.

Radna powiatowa Agata Kozioł poszła w ślady swojej koleżanki i postanowiła ścigać naszych czytelników za wyrażanie opinii. W rezultacie policja zwróciła się do nas o podanie numerów IP dwóch użytkowników portalu kolniak24. Jeden z nich „dostał” rykoszetem, ponieważ tylko cytował wypowiedź poprzednika.

Pod artykułem ”Obawiają się, że sobie nie poradzą”  radna  wyczytała między innymi,  że „…pani kozioł (nazwisko adekwatne do poziomu intelektualnego), nie ma bladego pojęcia o czym mówi…”. Radna nie zwróciła się bezpośrednio do nas z prośbą o usuniecie wpisów, tylko od razu poleciała na policję. Ta obecnie prowadzi czynności w kierunku art. 212&1 i 2 kk.

To nie pierwszy raz, kiedy osoby publiczne próbują za naszym pośrednictwem ustalić autorów komentarzy. Gdy nie uda się im z policją, zwracają się do sądu. Niestety mamy obowiązek udostępniania danych organom ścigania. Staramy się bronić ich anonimowości, ale nie zawsze się da. Chyba jednak tym razem się uda.

Czasami są to komentarze, które ewidentnie naruszają czyjeś dobra osobiste. Wielokrotnie jednak, mimo że dosadne, są opiniami na temat działań lub wypowiedzi osób publicznych. Każdy ma jakąś granicę odporności, ale wydaje się że nawet polityk samorządowy, powinien mieć grubszą skórę niż normalny człowiek.

Postanowiliśmy na razie wstrzymać się z udostępnieniem danych. Przykro nam, ale pani radna będzie musiała iść w ślady Agnieszki Rutkowskiej i pofatygować do kolneńskiego sądu. Jaką decyzję podejmie sędzia? Czy oceni wpisy, jako przestępstwo? Pożyjemy, zobaczymy. Sprawa równie przewrażliwionej koleżanki z rady została umorzona, ponieważ nie udało się ustalić akurat autorów komentarzy. Cóż, taką mamy technikę. Powodzenia pani Kozioł. Niech pani ściga swoich potencjalnych wyborców. Na pewno będą pani wdzięczni.

Robert Wilczewski

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

BEKABEKA

21 8

Beka z Pani BEKAAA ,podać IP ? 15:01, 11.01.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

świniaświnia

5 0

Świnia zawsze będzie cuchnąć gnojem. 07:37, 12.01.2017


do BEKAdo BEKA

3 0

Nie obrażajmy ssaków z gatunku świnie. To inteligentne zwierzęta, a za takimi osobnikami kilka kilometrów cuchnie. BEKA beknęła fuj... 13:57, 12.01.2017


śmiechnasaliśmiechnasali

14 7

A czy państwo przestrzegają zasad pisząc te artykuły ? Osobiście przekonałam się,że nie i błędny artykuł dotknął moją rodzinę,nie wspomnę o wrzuceniu tutaj zdjęć poszkodowanego bez niczyjej zgody. Prowadząc cokolwiek trzeba być przygotowanym na krytykę,nie tylko same pozytywne komentarze ... 15:44, 11.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdamsAdams

4 4

Ale sprawa się NIE tyczy artykułów, zdjęć itd. I nie chodzi o krytyczne komentarze na ten tematy czy na portal.

Sprawa się tyczy że Tej Pani się one nie podobają i chce ścigać krytykantów. Więc jakoś bez sensu twój komentarz. Nie w tym miejscu :) 16:23, 11.01.2017


SomebodySomebody

25 6

Że też akurat pod czymś takim podpisałeś się, redaktorze, imieniem i nazwiskiem... Pod czymś takim. "niezbyt lotny umysłowo" - coś w tym musi być.

Do pani radnej apel - więcej dystansu do siebie, pani Agato. I trochę refleksji. Bo czasem gra nie jest warta świeczki. A smród zostaje. 15:59, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobercikRobercik

14 9

"Czy ktoś ma problem z oceną swojego poziomu intelektualnego?" tak żwirku zgodzę się z tobą, masz problem i nie tylko z poziomem intelektualnym, poprawną pisownią w języku polskim, ale też wielki problem ze swoim kręgosłupem moralnym (nieźle strzyka, co?).
Jeżeli rozumiesz co to znaczy!?
Pozdrawiam,
Czytelnik 16:08, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TatuśTatuś

41 11

Służba zdrowia w powiecie kolneńskim leży, infrastruktura drogowa leży, zakłady pracy żadne nie powstają... tym czasem Pani radna zajmuje się głupotami, a nie tym do czego została powołana i za co bierze publiczne pieniądze podatników. Wstyd, że tacy radni w ogóle zasiadają i ośmieszają nasz powiat. 16:09, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lexlex

11 5

Każdy kto odrobinę "liznął" prawa, wie że ostateczna decyzja, czy w ogóle pójdzie do sądu, należy do pokrzywdzonego obywatelstwa polskiego. Jak wynika z artykułu redaktor już wcześniej zdążył "liznąć" lex, więc "Somebody" masz rację, coś w tym musi być! i pewnie jest, ktokolwiek i jakkolwiek nie spełni żądań wiadomo kogo .... pójdzie na dno!
Szanowni Państwo Czytelnicy!, nigdy, ale to przenigdy nie pozwalajcie zeszmacić swojego imienia bo to żaden "smród", a jedynie obrona honoru człowieka!
Szanujmy się nawzajem, a będzie na ziemi może ciężko, ale milej się żyło!
Pokój nam wszystkim i tobie redaktorze! 16:23, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wujek janekwujek janek

16 5

W tych czasach ciężko być na świeczniku.Osoba ,która kandyduje na radnego,posła itp musi wystrzegać się wszystkiego, co może spowodować rysę na wizerunku (np.ostatnio madera tour pana Petru).Nie jest to łatwe i trzeba mieć grubą skórę i niezłą psychikę ,żeby się nie załamać.Też chciałem kiedyś kandydować ale wizja np powrotu szlaczkiem od kolegi i możliwość zrobienia mi przez byle gó.....rza słtfoci mojego mętnego wzroku mnie od tego odwiodła.Dlatego jak się ktoś na to zdecyduje to musi liczyć się z konsekwencjami i nie obawiać się krytyki.Internet nie wybacza. 16:42, 11.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wujku wujku

3 3

Dobry doradco "wujek Janek", ten cytowany wybiórczo artykuł przez redaktora dotyczył m.in. malejącej ilości potencjalnie chętnych młodych Polaków do nauki w naszych ponadgimnazjalnych szkołach. W woli przypomnienia, chcę dodać, że głębszą dyskusję wywołał inny radny. Zacytuję redaktora "Michał Kulczewski zastanawia się nad malejącą liczbą uczniów, którzy uczęszczają do kolneńskiego ?Ogólniaka?." - dodam, że całkowicie zgadzam się z nim.
A Pani Agacie szczerze współczuję, dziewczyno nie daj się im!!!
Szacun!!! 17:08, 11.01.2017


SwietySwiety

9 7

Artykuł godny autora. 16:50, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cytuje wujku Cytuje wujku

9 11

"Tatuś" ty wiesz najlepiej, że ten cytowany wybiórczo artykuł przez redaktora dotyczył m.in. malejącej ilości potencjalnie chętnych młodych Polaków do nauki w naszych ponadgimnazjalnych szkołach. W woli przypomnienia, chcę dodać, że głębszą dyskusję wywołał inny radny. Zacytuję redaktora "Michał Kulczewski zastanawia się nad malejącą liczbą uczniów, którzy uczęszczają do kolneńskiego ?Ogólniaka?." - dodam, że całkowicie zgadzam się z nim.
A Pani Agacie szczerze współczuję, dziewczyno nie daj się im!!!
Szacun!!! 18:15, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cytuje wujku Cytuje wujku

6 12

"Tatuś" ty wiesz najlepiej, że ten cytowany wybiórczo artykuł przez redaktora dotyczył m.in. malejącej ilości potencjalnie chętnych młodych Polaków do nauki w naszych ponadgimnazjalnych szkołach. W woli przypomnienia, chcę dodać, że głębszą dyskusję wywołał inny radny. Zacytuję redaktora "Michał Kulczewski zastanawia się nad malejącą liczbą uczniów, którzy uczęszczają do kolneńskiego ?Ogólniaka?." - dodam, że całkowicie zgadzam się z nim.
A Pani Agacie szczerze współczuję, dziewczyno nie daj się im!!!
Szacun!!! 18:16, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

kjegkjeg

20 10

Brawo dla redaktora za głos rozsądku. Komentarze pod tym artykułem mówią same za siebie - można odnieść wrażenie, że wielu jest takich, którzy najchętniej ocenzurowaliby portal, redaktora powiesili, a piszących nieprzychylne komentarze pozbawili klawiatury, wolności i może nawet życia. "Psy szczekają, karawana jedzie dalej". 21:37, 11.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SomebodySomebody

3 0

Co konkretnie sprawiło, że odniosłeś/-aś takie wrażenie? Bo ocenzurować portal? Który z ledwo biedą nadąża za określeniem "informacyjny"? Że piszących komentarze... itd? Akurat pod tym tzw. artykułem komentarze są rzeczowe i przyzwoite. I nikt tu na nikogo jadem nie pluje. Więc skąd to wrażenie?
Mała uwaga: "redaktor" i "głos rozsądku" to pojęcia wzajemnie się wykluczające. Nie należy ich zatem umieszczać w taki sposób w zdaniu. 23:16, 13.01.2017


IzaIza

5 4

Brawo za dukanin
Na szczęście jak ja poleciała po IP to nie pisałeś 07:50, 12.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

michałmichał

19 5

osoba publiczna, pełniąca funkcje publiczne powinna mieć świadomość, że będzie tez publicznie poddawana krytyce, często ostrej z wykorzystaniem różnych form wyrazu. Jak tej kobiecie to nie pasuje to niech się nie pcha na stołki.
14:55, 14.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IzuniaIzunia

4 3

Stara miłość nie rdzewieje - jakże prawdziwe to nasze polskie przysłowie.
Uderz w stół, a możyce się same otworzą.
Chodzi ci o mój stołek ? 12:28, 15.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olewusolewus

8 3

Co niektórym marzy się komuna. Wtedy władzę można było tylko chwalić. Za krytykę ludzie szli do paki. Dopuszczalnym był tylko jedynie słuszny okrzyk: radna Kozioł niech żyje, niech żyje, niech żyje!!! 18:45, 15.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tedted

9 0

Nie ładnie jest kpić z czyjegoś nazwiska. Przypomnieć w tym wypadku należy chociażby postać Romualda Kozła. Czy autor przedmiotowego postu ma odwagę zakpić z Jego nazwiska? Inną rzeczą jest, że Capra hircus to zwierzę towarzyszące człowiekowi od blisko 10 tyś. lat. Cechujące się niebywałą cierpliwością, uporem i swoistym charakterem. W kulturze pojawia się bardzo wcześnie , bo już w mitologii starożytnych Greków - Amaltea. Nie ma nic negatywnego ani w zwierzęciu, ani w nazwisku które bierze źródłosłów od brzmienia jego nazwy.
Cała dyskusja na forum, która była przyczynkiem do sprawy , związana była z edukacją prowadzoną w powiecie na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Treść bądź co bądź obraźliwego postu wskazuje jak bardzo ważna jest ta edukacja i w tym należy szukać problemu. Pani Agato! Nie sądem a śmiechem. Tak jest łatwiej, taniej i szybciej.
PS Cieszy mnie, że jednak Radni czytają posty na kolniaku.
Heja. 18:51, 15.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018