Zamknij
REKLAMA

Pożyczki od osób prywatnych

11:21, 12.01.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Zbliżający się wielkimi krokami okres świąteczny nakłania do sięgnięcia po zaskórniaki, niestety nie zawsze jest do czego sięgać. Mimo modnych w tym okresie reklam banków, zachwalających łatwość w uzyskaniu pożyczki, dodatkowo kusząc nikim oprocentowaniem- w praktyce może się okazać troszkę bardziej skomplikowane. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Pożyczki prywatne. Wszyscy o nich słyszeli, ale nie wszyscy wiedzą, na jakich zasadach taka pożyczka się opiera.

Główna obowiązująca zasada jest taka sama jak w każdym banku. Spisywana jest umowa miedzy dwiema stronami, gdzie jedna ze stron pożycza określoną sumę, a druga zobowiązuje się do zwrotu w danym okresie czasu. I w sumie tu podobieństwa się kończą. Wszystkie pozostałe warunki umowy, inaczej niż w bankach, mogą być swobodnie ustalane przez zainteresowane strony.

Pożyczka prywatna, udzielana jest bez udziału pośredników, co też znacznie obniża koszty. Poza tym, można dojść do porozumienia odnośnie spłaty i wysokości rat. Nie ma ogólnie ustalonych norm, więc każdy pożyczkodawca wymagać będzie innych from poręczenia. Giełda pożyczek prywatnych, jest jednym z wielu nowo powstałych rozwiązań, ułatwiających nawiązanie kontaktu z osobami posiadającymi sporą ilość kapitału, które udzielają pożyczek na znacznie lepszych warunkach niż banki.

Zalety i popularność jaką zyskują pożyczki prywatne, sprzyja oszustwom. Ostrożności nigdy za wiele. Z racji tego, że pożyczki udzielane są przez osoby prywatne, możliwości skrupulatnej weryfikacji danych są dużo bardziej ograniczone niż w przypadku banków. Szczególną ostrożność należy zachować przy podpisywaniu umowy. Ważne by była spisana jasnym, zrozumiałym językiem. Żaden z punktów nie powinien budzić wątpliwości, dotyczy to również konsekwencji w wypadku nie wywiązania się z zobowiązań.

Pożyczka prywatna mimo oczywistego ryzyka, jest dość pewnym i szybkim sposobem na podreparowanie budżetu. Wspomniana już giełda pożyczek prywatnych, nie tylko umożliwia nawiązanie kontaktu i podpisanie umowy, ale też zaciągnięcie języka na temat konkretnego usługodawcy. Pomimo rożnych opinii krążących tu i ówdzie w większości pożyczki prywatne, udzielają uczciwi ludzie wymieniający się dobrami niż podszywający się oszuści.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018