Zamknij
REKLAMA

Zastosowanie sterowania numerycznego w obrabiarkach

17:56, 17.01.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W maszynach, dzięki urządzeniom sterującym możliwa jest ich automatyczna praca. Wszystko również dzięki elementom odpowiedzialnym za regulację i zarządzanie.

O elementach automatyzacji

Przede wszystkim sterowanie - to działanie na konkretne układy, które ma na celu uzyskanie pożądanego zachowania tych układów.

- w otwartym układzie – nie ma możliwości eliminacji wpływu zakłócających wielkości

- w zamkniętym układzie – mamy wpływ na wielkości zakłócające, a więc występuje sprzężenie zwrotne.

Elementy do sterowania maszynami cnc dostępne pod adresem: https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-c-287.html

Regulacja

Regulacja to szczególne sterowanie, które opiera się o celowe oddziaływanie na układ w taki sposób, żeby wielkości analizowane na bieżąco mogły być konkretnie regulowane – co do jednego parametru lub całej ich grupy.

Zarządzanie

Zarządzanie – czyli nadzór i kierowanie – tu zbiór działań mających wpływ na to, ze proces sterowany będzie przebiegać w pożądanym trybie. Najważniejsze zadania zarządzania to nadzorowanie, zabezpieczanie przed powstawaniem nieprawidłowości oraz obróbka danych z procesu. Przetwarzanie ich, analizowanie, a także modelowanie. Następnie przekazywanie informacji dalej.

Sterowanie numeryczne

Sterowanie numeryczne w obrabiarkach to proces z udziałem automatyki cyfrowej, który zajmuje się szeroko rozumianą automatyzacją maszyn. Sterowniki numeryczne kupią Państwo pod adresem: https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-sterowniki-c-287_62.html Zautomatyzowane obrabiarki wykorzystywało się głównie w produkcji masowej, wielkoseryjnej. Pierwsze próby zautomatyzowania były oparte o mechaniczne, mechaniczno elektryczne lub mechaniczno hydrauliczne rozwiązania. Później, zgodnie z rozwojem elektroniki oraz techniki mikrokomputerowej, stała się możliwa lepsza automatyzacja tych maszyn, nie tylko w wielkoseryjnej produkcji. Także w jednostkowej i małoseryjnej.

Dzięki oproramowaniu CNC zintegrujemy fazy projektowania i wytwarzania - https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-oprogramowanie-c-287_34.html

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018