REKLAMA

Andrzej Duda: Budżet sporządzony jest bardzo bezpiecznie

19:39, 02.01.2017 |
REKLAMA
Skomentuj

Radni miejscy zaakceptowali plan budżetowy na 2017 rok. Ma to być rekordowy budżet pod względem dochodów miasta.  Mają one wynieść ponad 36,6 mln. Tak duża kwota wynika z programu 500+ oraz zaplanowanych inwestycji. Budżet tradycyjnie będzie podlegał zmianom w ciągu roku.

Burmistrz tego nie ukrywa i nie wyklucza nawet poważnych nowelizacji.

– Nie zakładamy deficytu, chociaż miasto czekają poważne inwestycje – mówi Andrzej Duda. – Może tak być, że zaplanowane działania na 2018 rok mogą rozpocząć się już w roku 2017 i trzeba będzie budżet modyfikować – mówił Andrzej Duda. – Wszystko zależy, jak rozstrzygnięte zostaną nasze projekty.

Wydatki zaplanowano również na kwotę ponad 36,6  mln. W budżecie jest tylko niewielka nadwyżka w wysokości 75 tysięcy. Będzie ona przeznaczona na spłatę wcześniejszych kredytów.  

Włodarz Kolna mówił między innymi o planowanych inwestycjach oraz o wnioskach, które składają władze miasta. To chociażby wniosek na modernizację miejskiego stadionu oraz domu kultury.

– Planujemy modernizację ulicy Senatorskiej (400 tys.), budowę ul. Kopernika (60 tys.) i termomodernizację budynków komunalnych przy ulicy Księcia Janusza, Placu Wolności i Wojska Polskiego – tłumaczy burmistrz. – Ta inwestycja będzie kosztowała ok. 2 mln, przy udziale własnym przewidywanym na ponad 600 tys. zł. Planujemy również budowę PSZOK-u.

Do skutku dojdzie również remont ulicy Kolejowej przy udziale własnym w kwocie 665 tys.

W budżecie na 2017 r. zaplanowano także remonty kolneńskich cmentarzy na kwotę 175 tys., wykup gruntów (50 tys.) oraz spłatę zobowiązań wobec powiatu kolneńskiego tj. wykup udziałów w hali sportowej przy gimnazjum na sumę 600 tys.

– Budżet sporządzony jest bardzo bezpiecznie – podkreśla Andrzej Duda. – Nie ma możliwości braku środków.

Kolniak24

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

jak Kuba....... jak Kuba.......

3 0

Kolejna miejska spółka przyznała ile płaci reżimowym mediom. To ZGO, czyli powołana na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego miejska spółka śmieciowa, która zarządza wysypiskiem śmieci w Czartorii pod Miastkowem i za sprawą której w Łomży ma wzrosnąć podatek śmieciowy. Jeszcze w listopadzie prezes spółki Jan Perkowski, przekonywał, że ?spółka ZGO nie wyodrębniła w swoim budżecie środków na reklamę oraz artykuły sponsorowane?, a teraz przyznał, że zapłacił pro-prezydenckiej grupie medialnej blisko 20 tysięcy złotych m.in. ?za publikacje artykułów z zakresu działalności spółki? oraz ?utrzymanie baneru reklamowego?. 12:37, 03.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zasadazasada

1 0

Czyli modernizacja targowiska miejskiego znowu zostanie odłożona w czasie. Chociaż byście gospodarskim sposobem w ramach prac interwencyjnych w głównych alejach rynku płytki używane położyli bo nasz rynek wygląda jak poligon po przejeździe czołgów. 20:48, 03.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olewusolewus

1 1

No nie mogę! Pięćset+ to złota kura, która znosi dochody dla miasta. Co za hipokryzja, kreatywna księgowość w najlepszym wydaniu. Wszystkie amerykańskie, niemieckie i angielskie "sieroty" napędzają budżet dudugrodu. A w ciszy już się nam podniosło opłaty za śmieci, opłaty za użytkowanie wieczyste, pewnie niebawem będzie podwyżka podatku od nieruchomości i diabli wiedzą co jeszcze. Tak "żondzić" to nawet szympans by potratafił. A u nas zwie się go niemal cudotwórcą, pomniki niedługo będą mu wznosić. 22:27, 04.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarioMario

1 0

Co to jest PSZOK? Nie każdy zna skróty jakichś niszowych instytucji. 05:54, 05.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YyyyYyyy

0 0

Punkt selektywnej zbiorki odpadow komunalnych 22:04, 08.01.2017


REKLAMA
REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018