Zamknij
REKLAMA

Podpisano akt notarialny przekazania działki powiatowej

12:44, 13.11.2017 |
REKLAMA
Skomentuj

Władze powiatu kolneńskiego i województwa podlaskiego podpisały  akt notarialny przekazania darowizny działki oraz budynku znajdującego się na posesji Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie.

Akt podpisali starosta Stanisław Wiszowaty, wicestarosta Robert Nadara oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk.

Działka wraz z budynkiem zostanie wykorzystana na siedzibę Brygady Patrolowej w Kolnie Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Źródło: powiat kolneński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Cały PSL!Cały PSL!

4 4

Kto komu w dzisiejszych czasach darmo coś daje? Zastanawiające co. 19:58, 14.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ManiekManiek

2 1

W sobotę Rychu dostał za darmo w mordę na zabawie. 14:28, 15.11.2017


sesjasesja

4 1

sprawdziłem i okazało się że wszyscy radni głosowali za tym 21:25, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tedted

3 2

To lepiej mieć niezagospodarowaną działkę i się na nią patrzeć, do tego zafajdaną i nigdy na czas nie odśnieżoną drogę, czy lepiej przekazać działkę do ZDW i niech ZDW działa. Przecież to z pożytkiem dla nas. 14:26, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nono

2 1

w końcu wybudują bazę maszynową dla Zarządu Dróg Wojewódzkich i niech zaczyna budować drogę do Stawisk i dokończą odcinek do Ptaków 20:29, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek i MałgosiaJacek i Małgosia

4 2

Tymczasem następny odcinek w województwie podlaskim będzie modernizowany:

"Podlaskie - 52 mln zł na przebudowę drogi wojewódzkiej z Zabłudowa do Żywkowa
PAP - Biznes
15 lis 2017, 15:38


15.11.2017, Białystok (PAP) - 52 mln zł będzie kosztować przebudowa blisko 8,5 km drogi wojewódzkiej z Zabłudowa do miejscowości Żywkowo (Podlaskie). W środę rozpoczęto tę inwestycję. Jest dofinansowana z UE z programu Polska Wschodnia.
To jeden z czterech projektów na drogach wojewódzkich w Podlaskiem, który jest dofinansowany z tego programu. Z pieniędzy z programu Polska Wschodnia na wyrównywanie szans rozwojowych korzystają województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie.
Inaugurując przebudowę drogi Zabłudów-Żywkowo (fragment drogi Zabłudów-Nowosady) marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński powiedział w środę w Zabłudowie, że łącznie z obecnej edycji programu Polska Wschodnia 2014-2020 województwo podlaskie zdobyło najwięcej - 430 mln zł - na inwestycje na drogach wojewódzkich. Największą spośród tych inwestycji jest rozpoczęta w ostatnich dniach modernizacja drogi wojewódzkiej Markowszczyzna-Łapy - przypomniał marszałek.
Jerzy Leszczyński mówił, że w przyszłości, "w następnym etapie", od Żywkowa remont będzie kontynuowany do miejscowości Nowosady pod Hajnówką. Trwa przetarg. "Mam nadzieję, że też wkrótce podpiszemy umowę"- dodał.
Marszałek mówił, że droga jest ważną drogą do województwa, głównie dla powiatu hajnowskiego, remont był wyczekiwany od lat przez mieszkańców, ale też przez przedsiębiorców, którzy w tym rejonie mają ulokowane swoje firmy. Z Polski Wschodniej na te prace jest przeznaczonych ok. 45 mln zł.
Przebudowę odcinka Zabłudów-Żywkowo będzie realizować konsorcjum firm: PEUiM sp. z o.o. z Białegostoku, UNIBEP S.A., MAKSBUD sp. z o.o. oraz Trakcja PRKiI S.A. Prace mają być zakończone w czerwcu 2019 r. - poinformował w komunikacie urząd marszałkowski w Białymstoku.(PAP)"

Wszędzie budują po ok. 10km nowej nawierzchni w województwie, a u nas w powiecie po kilkaset metrów i jeszcze zęby suszą z zachwytu, że Zarząd Dróg Wojewódzkich dał nam jakieś ochłapy. Odcinek drogi wojewódzkiej między Wścieklicami a Chmielewem (Kolno-Stawiski) w ogóle nie powinien być dopuszczony do ruchu. Podobnie z drogą wojewódzką Morgowniki-Kąty-Stawiski-Obrytki. Tam nie da się jechać w.w 60km/h bo koło można *%#)!& albo zawieszenie stracić. 22:32, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© kolniak24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018